PKPK

 

Yakın geçmiş zamanda kurluan ATA-BAR-DER birlik ve beraberliklerinin devamı için kahvaltı organizasyonunda dernek üyeleriyle bir araya geldi. Organizasyonda konuşan Ataşehir Barbaros Mahallesi Sosyal Dayanışma Kültür ve Güzelleştirme Dernek Başkanı Yılmaz Oğralı, "Bu mahalle için bir mum yakalım." dedi.

 

Ataşehir Barbaros Mahallesi Sosyal Dayanışma, Kültür ve Güzelleştirme Derneği (ATA-BAR-DER) Yılmaz Oğralı başkanlığında bir dayanışma kahvaltısı gerçekleştirdi. Barbaros Mahallesi'nde düzenlenen kahvaltıda, mahalleye yardım etmeleri için derneğin maddi ihtiyacı konuşularak "Bu mahalle için bir mum yakalım!" denildi.

 

 

 

"KOKUDAN YANINDAN GEÇİLMEYEN DEREDE ZAMANINDA YÜZÜLÜYORDU!"

 

On gün önce bir ameliyat geçiren Yılmaz Oğralı, geçmiş olsun dileklerini bildiren katılımcılara teşekkürlerini sunarak konuşmasına başladı. "Bugün değişik bir kahvaltı yapalım istedim." diyen Oğralı sözlerini şöyle sürdürdü: "Dostlarımızla sohbet edelim. Dünyayı, Türkiye'yi falan kurtarmaya çalışmayalım. Bunu yıllardır yapıyoruz zaten. Ama nereye vardığımızı da maalesef hepimiz biliyoruz. Barbaros Mahallesi'nde iç içeyiz.  Bugün kokudan yanından geçemediğimiz derede, otuz yıl önce yüzen, balık tutan arkadaşlarımız var."

 

 

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM SIKINTISI

 

Yılmaz Öğralı, "Yirmi yıldır kentsel dönüşüm çilesi çeken arkadaşlarımız... İnşaat sorunlarını değil, mahalle kültürünü, bakkallarını, manavlarını, kaybettiği değerleri konuşuyoruz." ifadelerini dile getirerek bunların konuşulması gerektiğini söyledi.

 

 

 

"BU MAHALLE İÇİN BİR MUM YAKALIM"

 

Yönetim kurulunu işaret eden Oğralı, "Arkadaşlarımız, yedi ay önce taşın altına ellerini koydular. Mahalleyle ilgili sorunlar için bir araya gelerek 'Bu mahalle için bir mum yakalım.' dediler. Bugün, bu nedenle buradayız. İstiyoruz ki; taşıyacağımız ışıkla, çevremizi aydınlatmaya çalışalım. Bu mahalleye bir şeyler verdikçe sonrasında bir şeyler aldığınızı hissedeceksiniz. Bu karşılıksız hizmetin size verdiği ödül, manevi haz, huzur ve tatmindir. İnsanların, özellikle Türkiye'nin bugünkü koşullarda ihtiyacı olan bir duygudur." şeklinde konuştu.

 

 

"YEREL BASIN, BATI ATAŞEHİR'İN GÖZÜ KULAĞI'

 

Dernek Başkanı Yılmaz Oğralı toplantıya katılan yerel basının çalışma şartlarına da değindi; "Yerel basın Batı Ataşehir'in, tüm sendikaların gözü kulağı. Hakikaten çok zor şartlarda çalışıyorlar. Teknolojik imkanları zor. Geçenlerde YouTube'daki videolarını izledim; ellerinde telefonlarla meşhur su kanalımızı geziyorlar. İnsanların su kanalıyla ilgili dertlerini  bizlere iletmeye çalışıyorlar. Ayrıca bir toplantıda 'Ataşehir'de yaklaşık 650  dernek var. Ama bunlar genelde milli bayramlarımızda çelenk koyamuyorlar.' dediler. Bir çelengin maaliyeti maalesef üç bin lira."

 

 

 

 

 

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM