başak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Ataşehir'de Can Göktuğ Boz tarafından vahşice katledilen Mimar Başak Cengiz adına Yenimahalle ilçesi Batıkent semtinde hatıra ormanı oluşturdu. Başkentli kadınlar ve Cengiz'in yakınları, hatıra ormanın fidan dikiminde "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde bir araya gelip fidan dikerek öldürülen kadınları andılar.

 

 

CENGİZ, BİR ORMAN GİBİ YAŞAYACAK

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü"nde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden Mimar Başak Cengiz adına Yenimahalle ilçesi Batıkent semtinde hatıra ormanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, Cengiz'in yakınları ile başkentli kadınları bu etkinlikte bir araya getirdi. "Başak Cengiz Hatıra Ormanı"nın açılışına Büyükşehir Belediyesi Aile Hizmetleri Daire Başkanı Serkan Yorgancılar, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Melek Günden Çınar, BelPa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara ile Başak Cengiz'in ablası Zennure Türk de katıldı. 

 

CENGİZ'iN AİLESİNE TESELLİ ABB'DEN GELDİ 

 

Kardeşinin isminin hatıra ormanına verilmesinden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden  Türk, "Bizim için onur ve gurur verici bir gün. Çok duygusal anlar yaşıyoruz. Teşekkür ederiz. Bizim için bir nebze teselli oldu gerçekten" dedi.İHA