SENİN-İŞİN-TRİP-ATMAK-DEĞİL-ERDOĞAN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM grup toplantısındaki açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  ithafen sert eleştirilerde bulundu.

Meral Akşener'in özellikle üzerinde durduğu konuların başında Libya ve Türk askerler sorunu vardı. Erdoğan'ın Putin'le yaptığı görüşmeyi de değerlendiren Meral Akşener, konuşmasında Erdoğan'ın diplomasiyi bilmediğini söyleyedi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çeşitli çıkışlarına  "ergen siniri" benzetmesi yaptı.

İşte Akşener'in konuşmasından bazı satır başları:

 

"Senin işin trip atmak değil Sayın Erdoğan. Senin görevin başa kim gelirse gelsin o ülkelerden ihale edebilmektir. Bir tek sen beceremiyorsun." “Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir dedik. Dinletemedik.”

“8 Ocak’ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan’ın dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur diyen Sayın Erdoğan, Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri bir gün ABD’den ertesi gün Rusya’dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor.”

“Gözü kulağı milletine kapalı ama çıkıp yerli ve milli olmaktan bahsedebiliyor. Milletine sırtını dönmüş elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar. El iyisi bunlar.”

“Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce insan ekmeğinden oluyor. Senin görevin başa kim gelirse gelsin o ülke ile ilişkileri geliştirmek ticareti büyütmektir. Bir tek sen yapamıyorsun.”

“Sen bu diplomasiyi ne zaman öğreneceksin, bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?”

“İnşaatı bir kenara bırakıp ürettiğimiz ürünlerin teknolojik seviyesini nasıl yükselteceğini düşünmemiz lazım.”

 

KANAL İSTANBUL

 

Meral Akşener, Kanal İstanbul’a ilişkin şöyle konuştu: 

“Bütün birikimleri ve uzmanlarıyla millet bu inşaata karşıyken hangi sebepten bu kadar ısrarcısınız? Hayırdır Sayın Erdoğan. İlk günden bu yana milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı çıkmadık biz."

"Bizim için milletimizin çıkarları her şeyin ötesindedir. Kalkınma Politikaları Başkanlığımız projeyi inceledi. 36 kişilik bir ekip Kanal İstanbul projesini 4 ana başlık altında analiz etti. Milletin bir ihtiyacını bu proje karşılıyor mu? Hayır. Sanayi üretimini artıracak bir destek veriyor mu? Hayır. Mal ve hizmet akışını artıracak mesafeyi kısaltacak bir proje mi? Hayır. Hazine’den gemi geçiş garantisi verecekler."

 

"O devasa inşaatın parası bizlerin sırtına yıkılacak. Bu resmi daha önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gördük.”

 

 EKONOMİ

Akşener'den ekonomi eleştirisi:

“Gençlerin mürüvveti damadının politikalarına takıldı”

"Sorarım sana ekonominin hali ortadayken gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok Sayın Erdoğan. Bu gençler Porsche ile gezmiyor. Bu gençler yatlarda villalarda yüzme havuzlarında resim paylaşamıyor. Babasının annesinin biriktirdiği üç kuruştan harçlık almaktan mahçup olmuş bir gençlik var. Neden evlenmiyormuş! İş buldun da evlenmiyorlar mı!"

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM