ATAŞEHİR BELEDİYESİ LGS DEZENFEKTE

 

 

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS sınavı öncesi Ataşehir’deki okullar Ataşehir Belediyesi tarafından ilaçlandı.

 

Ataşehir Belediyesi bu hafta sonu yapılacak “Liselere Geçiş Sistemi” (LGS) sınavı öncesi Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği ve sınavların yapılacağı 52 okulda, öğrencilerin ve sınav yetkililerinin elle temas edebilecekleri sıralar, kapı kolları, masa ve sandalyeler başta olmak üzere; sınıflar, koridorlar, tuvalet ve lavabolar ayrıntılı biçimde dezenfekte etti. 

 

Hem öğrenci ve görevlilerin sağlığını korumak hem de velilerin hijyen konusundaki endişelerini azaltmak için koruyucu önlemler kapsamında başlatılan dezenfekte çalışmalarıyla okullar sınava hazır hale getirildi.

 

Okullar 20 Haziran’da yapılacak LGS sınavının ardından, 27 – 28 Haziran’da gerçekleştirilecek  Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Sınavı için yeniden dezenfekte edilecek.

 

Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin gerçekleştirdikleri tüm ilaçlama ve dezenfeksiyon faaliyetlerinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ilaçlar kullanılıyor. Bakterilere ve virüslere karşı yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında kullanılan ilaçların insan sağlığa olumsuz bir etkisi bulunmuyor.

 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM