doğa-koleji'nde-yeni-gelişme

Öğretmenlerin maaşlarını ödememesi nedeniyle veliler tarafından yapılan eylemlerle gündeme gelen Doğa Koleji’nin İTÜ’ye satıldığı duyuruldu. 

 

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle gündeme gelen Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) bünyesine geçmesine ilişkin görüşmelerin olumlu sonuçlandığı açıklandı

 

İTÜ tarafından yapılan açıklamada, "Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır." sözleri kullanıldı.

 

Ekonomik olarak öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarının çözülmüş olduğuna da değinilen açıklama şu ifadeler kaydedildi:

 

"Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır. Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir. 

Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız. Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir."

Açıklamada, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası'nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapının en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı duyurulurken, "Doğa Koleji’nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz."  dendi.

KAYNAK: AA

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM