75492496_2324566154522138_3729459582179737600_o

 

 

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İlgezdi mesajında, “Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bir kez daha öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı. 

 

Ataşehir Belediye Başkanı  Battal İlgezdi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla resmi internet sitesinde bir kutlama mesajı paylaştı.

İlgezdi’nin mesajında şu ifadeler yer alıyor:

 

 

“Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Çocuklarımız, bu güzel dünyayı siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde keşfediyor. Hayatı sorgulamayı, iyi bir insan olmayı, dinlemeyi, konuşmayı, tartışmayı yine sizlerden öğreniyor. Tıpkı bizlerin de öğrendiği gibi…

Sizler, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştiriyorsunuz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, barış, kardeşlik köprülerini yine sizler inşa ediyorsunuz. Yeri geliyor çocuklarımıza anne, baba; yeri geliyor arkadaş oluyorsunuz.

Bir umudu yeşertmek için köy köy, kasaba kasaba gezen, çocuklarımızın elleri kalem tutsun, yarınları aydınlansın diye sabırla, yılmadan çalışan, gencecik filizlerimize can suyu olan, onları bilimin ışığında hayata hazırlayan siz değerli öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz çağdaş uygarlık seviyesine ulaşacak. İşte bu nedenle sınırları, okul sıralarıyla çizilemeyecek kadar kutsal olan bu görevi sevgi, hoşgörü ve sabırla yerine getiren tüm eğitimcilere minnettarım.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bir kez daha öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanı”