DSC_6535

 

 

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü 2021 yılı Huzur toplantısını gerçekleştirdi. Ataşehir İlçe Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş’ın yönettiği toplantıda  Ertaş’a Ataşehir Belediyesi  Başkan Yardımcısı Ekrem Köse, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan eşlik etti. Toplantıda muhtarlar mahallelerindeki sorunlarını dile getirirken, geçtiğimiz günlerde Yeni Çamlıca Mahalle’sinde silahlı çatışmanın yaşandığını dile getiren Hasan Özdemir’in konuyla ilgili emniyet müdürlüğüne geldiğini fakat İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan’la görüşemediğini ifade etmesi üzerine salonda  gergin anlar yaşandı. Hasan Özdemir, “Yeni Çamlıca Mahallesi’nde uyuşturucu, kapkaç hat safhada çoğaldı. Bundan halk rahatsız. Ben çok huzursuzum. Ben emniyete geldim ama kimseyle görüşemedim” ifadelerini kullandı. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan ise Muhtar Özdemir’in geldiğinden haberinin olmadığı belirtti ve ikilinin arasında gergin anlar yaşandı. Emniyet Müdürü Aslan, “Ben kimseyi geri çevirmedim çevirmem de.” şeklinde açıklama yaptı. Huzur toplantısında çıkan gerginliğe Kaymakam Ertaş noktayı koydu. Ertaş, “Bazen iletişim kazaları olabilir, çözeceğiz.” ifadesini kullandı. 

 

Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2021 yılı Huzur toplantısında muhtarlar ve STK’larla bir araya geldi. Ataşehirli vatandaşların daha refah ve daha güvenli bir ilçede yaşaması için yapılacak olan çalışmaların istişaresinin yapıldığı toplantıda muhtarlar, mahallelerindeki sorunları tek tek dile getirdiler. İsmail Hakkı Ertaş ve Ekrem Köse gelen talepleri değerlendirirken şimdiye kadar yapılan ve yapılacak olan çalışmalardan da bilgi verdiler. Muhtarlardan gelen şikâyet ve talepler sıralandığında Ataşehir’de en çok parklara güvenlik kameraları takılması gerekliliği üzerinde duruldu. Öte yandan son zamanlarda yoğunluğu dikkat çeken trafik için de belediyeden ve emniyetten talepte bulunan  muhtarlar, imar konusunda da halkın daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdiler. 

 

 

Verimli geçen toplantının ilk dakikalarında Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Hasan Özdemir ile Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan arasında gergin anlar yaşandı. Özdemir mahallesinde asayişin sıkıntılı olduğunu belirtti ve  geçtiğimiz günlerde silahlı çatışmanın cereyan ettiğini belirterek mahalle sakinleri adına “huzursuzum” ifadesini kullandı. Konuyla ilgili emniyet binasına geldiğinde Aslan’la görüşememesini dile getirmesi üzerine ikilinin arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından Ertaş muhtarların sorunlarını dinlemeye devam etti. Toplantıya katılan diğer isimler ise Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday ve Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar oldu. Kırklar, koronavirüs aşısı bakımından İstanbul geneline göre Ataşehir’in daha iyi olduğunu belirtti ve özellikle muhtarlardan 65 yaş üstü aşılanmayan vatandaşlar için kendilerine ulaşmalarını talep etti. İsmail Günday ise Ataşehirlilerle ilçeye yapılacak olan Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Yenilebilir Enerji Üreten Meslek Lisesi yapılacağının bilgisini paylaştı. Son olarak kapanış konuşmasını yapan Ertaş,toplantıya katıldıkları için  muhtarlara, STK’lara ve basın mensuplarına teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.