tercih

Ataşehir Belediyesi, üniversite adayı gençlerin heyecanla beklediği Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetine başladı.

Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Neşet Ertaş Kültürevi’nde 6-14 Ağustos tarihileri arasında “Tercih Danışmanlığı” hizmetinden faydalanacak olan üniversite adaylarına Ataşehir Çözüm Okulları ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun da katkılarıyla tercih danışmanlığı hizmeti alacak.

İki kurumda 10.00-18.00 saatleri arasında alanında uzman rehber öğretmenler, adayların puan, başarı sıralaması ve üniversite kontenjanı gibi kriterlere göre, tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmelerine destek olacak.

Randevular, 4 Ağustos tarihinden itibaren 0216 570 5000 numaralı 2253 – 2251- 2256 dahili hatları üzerinden veya https://atasehirbelediyesi.timetap.com/ adresli online randevu sistemi aracılığıyla alınabilecek.

Üniversite adayları bir ebeveyni ile tercih yapmaya Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ile Neşet Ertaş Kültürevi’ne gelebilir.

Pandemi nedeniyle güvenlik açısından, randevusu olmayan adaylar, tercih danışmanlığı hizmetinden faydalanamayacak.

Tercih Danışmalığı sürecinde tüm gerekli önlemler alınarak danışman ile öğrenci arasındaki iletişim karşılıklı ekranlar arasında sağlanacak. Öğrenciler dokunmatik tablet aracılığıyla tercihlerini kontrol edebilecek.

Varılan ortak karar neticesinde hazırlanan tercih listesi çıktı olarak üniversite adaylarına teslim edilecek.

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM