yeşilpota1
Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO el ele vererek, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmeyi amaçlayan “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın milli oyuncularının da katıldığı protokol töreniyle hayata geçti.

Ülker Sports Arena’da yapılan tanıtım toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, proje destekçilerinden ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer, Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı oyuncularından Oğuz Savaş ve İlkan Karaman ile çok sayıda konuk katıldı. İlk olarak söz alan Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers  “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek “Ataşehir’de yer alan tüm ilköğretim ve lise öğrencileri ile çevre bilinci ve spor sevgisini birleştiren bu platformda bir arada olacağımız için mutluyuz.” dedi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise bu proje kapsamında dar gelirli yüzlerce çocuğun, Türkiye’nin en modern salonunda en önemli basketbol maçlarını izleme şansına kavuşacak olmasının kendilerini memnun ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Biz Mavi Kapak Projesi ile Türkiye’de öncü olmuş bir belediyeyiz. Binlerce engelli vatandaşımız bu proje sayesinde, tekerlekli sandalyeye kavuştu ve binlerce ton plastik ambalaj atığı, ekonomiye yeniden kazandırıldı. Ataşehir Belediyesi olarak çevre bilincini geliştirecek projelere imza atmaya devam edeceğiz.” ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer de, Ataşehir Belediyesi’nin çevre konusundaki çalışmaları ile öne çıkan bir belediye olduğunu belirterek “Yarınımız, geleceğimiz olan çocuklarımız ‘Yeşil Pota, Temiz Doğa’ projesi ile hem çevre bilinci kazanacak hem de spor yapacaklar. Amacımız çevre sevgisiyle birlikte, çevre sevgisi de vermek. Bu proje kapsamında; her ay belirlenen maçlarda, biriktirdikleri ambalaj atıklarıyla Ülker Sports Arena’ya gelen ilk 20 çocuğa basketbol topu hediye edeceğiz” dedi. Toplantıya katılan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımından Oğuz Savaş ve İlkan Karaman da, proje içinde olmaktan mutlu olduklarını, çocukların bilinçlendirilmeleri adına ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Proje kapsamında Ataşehir’deki okullar arasında yarışmalar düzenlenecek ve dereceye giren okullara bedava basketbol maçı biletleri hediye edilecek. Böylelikle çocuklar basketbol heyecanını yaşama şansı bulacak ve basketbolcularla tanışma fırsatı yakalayacak.

Konuşmalar sonrasında, Ataşehir Belediyesi, ÇEVKO, Ülker Sports Arena ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın çocuklarda çevre ve spor sevgisini artırmak için bir araya geldiği projenin protokol imza töreni gerçekleştirildi.