MEHMET-AKİF-ERSOY-ÖLÜM-YILDÖNÜMÜNDE-ATAŞEHİR'DE-ANILDI

 

Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy’un 83. ölüm yıl dönümü Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu’nda anıldı. ‘İstiklal Şairi’ ve ‘Milli Şair olarak anılan Mehmet Akif Ersoy’u derinlemesine anlamak ve yâd etmek için tanıma ve yarınlara taşıma paneli gerçekleştirildi. 

 

 

Kemal Berktan Ortaokulu Öğretmenleri Eda Oğuz Çay, Mehmet Yargı, Esra Şimşek ve Ebru Rabia Kudretlioğlu’nun konuşmacı olduğu Mehmet Akif Ersoy’u tanıma ve yarınlara taşıma paneli 14:30’da yoğun katılımla gerçekleşti. Anma programına Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, Ataşehir Kemal Berktan Ortaokulu Müdürü Göncer Demiryülek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

 

Panelin öncesinde okulda FeTeMM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) atölyesi açılışı gerçekleştirildi. Kurdele kesiminin ardından Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül öğrencilere yeni atölyenin ufuk açıcı olmasını umduğunu belirterek başarılar diledi. Okulun Fen Öğretmeni Fatma  Akarsu ise, “Çocuklar görsel olarak bir şeyleri uygulayarak, deneyler yaparak daha iyi kavrıyorlar. Laboratuvarda çocuk ne kadar deneyim elde ederse sonraki yıllara da o kadar fazla şey taşıyor.” şeklinde değerlendirdi. 

 

 

 

Panelde İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından minik Zeynep Ela Yargı İstiklal Marşı’nın on kıtasını okudu.

 

“ÖYLE BİR YAŞAMALIYIZ Kİ…”

 

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül  Mehmet Akif Ersoy’un Balkan Savaşı sırasında kaleme alınmış ‘Bülbül’ şiirini okuyarak, “Bizler Mehmet Akif Ersoy’un çizdiği yol haritasına doğru öyle bir yaşamalıyız ki başkaları bizi görünce işte iyi insan demeli. ” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

“MEHMET AKİF ERSOY KOSKOCA BİR DERYADIR”

 

Anma programında  konuşma gerçekleştiren Kemal Berktan Ortaokulu Müdürü Göncer Demiryülek, Mehmet Akif Ersoy’un ‘Resmin İçin’ şiirini okuyarak, “Mehmet Akif Ersoy, hayatıyla birçok insana örnek olabilecek koskoca bir deryadır.  Biz de bu deryadan bugün sizlere bir katrecik sunabilirsek kendimizi bahtiyar addedeceğiz. Merhum Akif bir şair olarak anılsa da o her zaman hakikati ve hakkı haykırmıştır. Öğretmenlerimiz, Akif’in tarihi, edebi ve dini yönlerini anlatmak için son derece iyi çalıştılar.” dedi.

 

 

 

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM