e2d2dc34fcf348cabfec2467a9759248

 

Ataşehir Belediyesi, gençlere yönelik ücretsiz hizmetlerinden biri olan “Üniversiteye Hazırlık Ders Destek Eğitim Programı” ile bu yıl da yine Ataşehirli öğrencilerin yanında olacak.

 

2023 - 2024 eğitim ve öğretim yılında Ataşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (ATABEM) bünyesinde gerçekleştirilecek olan Üniversiteye Hazırlık Ders Destek Eğitim Programı’nın online ön kayıt işlemleri başladı. Kontenjanın sınırlı olduğu eğitimlere kayıt olabilmek için, Ataşehir sınırları içinde ikamet etme zorunluluğu bulunuyor.

Asil kayıtları ile ilgili bilgilendirme ise 14 Ağustos’ta yapılacak. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler, Ferhatpaşa Gençlik Merkezi ve Neşet Ertaş Kültürevi'ne davet edilecekler. Öğrenciler ikamet adreslerine göre ilgili Gençlik Merkezleri’ne yönlendirilecekler. Kayıt hakkı kazandığı halde, kayıt olamayan öğrencilerin yerine ise yedekler arasından seçim yapılacak.

Ferhatpaşa Gençlik Merkezi için Kayıt Yapabilecek Mahalleler: Atatürk, Ferhatpaşa, Kayışdağı, Mevlana, Yenişehir, Mimar Sinan ve Yeni Çamlıca Mahalleleri.

Neşet Ertaş Kültürevi için Kayıt Yapabilecek Mahalleler: İçerenköy, Küçükbakkalköy, Barbaros, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, Fetih, Esatpaşa,  Örnek ve Yeni Sahra Mahalleleri.

Not: İnönü Mahallesi ulaşım kolaylığına göre değerlendirilecek.