ATA EĞİTİM DER ZUHAL ÇAKIR HİMMET KAYA ATAŞEHİRDE GÜNDEM

 

 

ATA EĞİTİM DER (Ataşehir Eğitim Derneği) dernek merkezinde basınla bir araya geldi. Dernek Başkanı  Zuhal İlgün Çakır ve yönetiminin katılım sağladığı etkinlikte Çakır, bir önceki dernek başkanı Turgay Kılıç'a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdimi gerçekleştirdi. Ataşehir başta olmak üzere  çevre ilçe ve illerde de çalışmalarına yoğunluk kazandıran dernek, mevcut başkanla birlikte kursiyer sayısını artırırken, yakın gelecek planları için de dernek başkanlığına kendi okuttukları öğrencilerinden bir kişinin geçmesini arzu ettiklerini belirttiler.

 

 

 

ÇAKIR:  ‘’HERKES BAŞKANLIĞI TADACAK’’

 

Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Zuhal İlgün Çakır Kurucu Başkan Kılıç ile yola çıktıklarını ve aynı kadro ile başarıya ulaştıklarını dile getirerek ekip arkadaşlarının da sırayla başkanlık yapacağını dile getirdi. Çakır: "Hemen hemen kadromuz aynı sayılır. Ama bu sene iki arkadaşımız daha eklendi. Aynı kadroyu bozmadan  aramızdaki arkadaşlık, dostluk ekip çalışması ruhu her zaman için bizi başarıya götürdü ve bu şekilde de devam edeceğiz.  Başkan (Turgay Kılıç) üç yıllık başkanlık yaptı; sonra bayrağı bana devretti. Ben de Allah nasip ederse 2 yıllık başkanlık yapacağım. Sonra diğer arkadaşlarımıza devredeceğim ve hepimiz başkanlık duygusunu tadacağız.” dedi.

 

 

DERNEK, ARTIK DAHA FAZLA ÖĞRENCİNİN İHTİYACINA YANIT VERECEK 

 

Ataşehir Eğitim Derneği’nin şu anki  faaliyetleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Çakır, çocukların özellikle zor durumda olan çocukların ihtiyaçlarını giderdiklerini ifade etti. "En başta kütüphane bizim hiç olmazsa olmazımız, Ataşehir’de, şehir dışında pek çok yere kütüphane yapmak istiyoruz. Şu anda da birkaç kütüphanemiz var. Müzik odaları yaptık.”

 

“GÜZEL İNSANLAR VAR GÜZEL İNSANLARLA ÇOCUKLAR ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ YAPIYORUZ.’’

 

  “Çocukların eğitiminde üstünde durduğumuz konu babası olmayan veya çok zor durumda olan çocuklar önceliğimiz. Özellikle kız çocuklarına pozitif bir ayrımcılık yapıyoruz. Çünkü onların gerçekten buna ihtiyacı var. Başarılı bir çocuğu alıp üniversiteyi bitirene kadar devam ettirmek en büyük hedefimiz. Bir sürü kriterlerimiz var. Bu kriterlere uyan 37 evladımız var. Evlatlarımızın kırtasiye ve  genel bir gereksinimleri varsa bunları da karşılıyoruz. Güzel insanlar var güzel insanlarla çocuklar arasında köprü görevi yapıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

 

En büyük dileklerinin burs verilen öğrencilerini üniversite mezunu edip, bir iş sahibi yapmaya çalışmak olduğunu söyleyen Çakır, "Burs verdiğimiz evlatlarımızdan birini bu derneğin başına başkan olarak seçip, yönetim olarak onlara devredip biz bir şekilde kenara çekilmek en büyük arzumuz’’ dedi.

 

ÇOCUKLAR MOTİVE SEBEBİ 

 

Başkan Çakır’ın konuşmasının ardından söz alan Turgay Kılıç; gönüllü çıktıkları yolda motive eden en büyük faktörün çocuklar olduğunu dile getirerek,  bu düşünce ile dernekte üyeliği bulunan kişilerin başkanlık yapabileceklerini vurguladı. ‘’Biz bu yola gönüllü arkadaşlarla çıktık ve gerçekten eğitim adına Ataşehir’de ne yapabiliriz diye çıktık. Bizi devamlı motive eden bizleri buraya sürükleyen öncelikle çocuklarımızdır. Biz bu işi yaparken gönüllü yaptığımız için arkadaşlara da onu söyledik. Bu dernekte her üye arkadaşımızın bu derneğe başkanlık yapabileceğine rahatlıkla inanıyoruz.’’ diye konuştu.

 

Turgay Kılıç’a yöneltilen "Ataşehir için kütüphane projesi var mı?’’ sorusuna Kılıç: "Bugün saat 13.00’de Hasan Leyli İlkokulu'nda bir toplantımız olacak. Saat 14.00’te ise Piri Reis’te olacağız. İnşallah burada neler yapılacağını de görmüş olacağız. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız hepsi gerçekten özverili, hepsi çalışmaya gönül verdiği için bunu başaracağımıza fazlasıyla inanıyorum’’ diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Aralarında başkanlık yarışı olmadan bir yolda yürüdüklerini belirten Zuhal İlgün Çakır, çok daha güzel şeyler yapıp eğitime, çocuklara katkılarının olacağını ifade etti. Etkinlik sonunda Çakır Turgay Kılıç’a üç yıllık başarılı çalışmaları için plaket takdiminde bulundu.