s-0077dd1042897523ed4e7606c43c919d17df26ba

 

 

 

 

Ataşehir Belediyesi  Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile yeni bir programa imza atıyor. Program, çocukların ilk eğitmenleri anne ve babaların, yarının geleceklerini yetiştirirken nasıl hareket edeceğine yönelik çalışmalar içeriyor.

 

 Ataşehir Belediyesi aileye ve çocuğa yönelik çalışmalarına yeni bir proje ekleyerek aile yapısını ve çocuk gelişimini desteklemeye devam ediyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın da iş birliğiyle gerçekleşecek program internet üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

 

8 FARKLI KONU ELE ALINACAK

 

Ataşehirli anne ve babaları; çocuk gelişimi, çocuklarla iletişim ve uygun hane ortamı konularında bilgilendirmek ve desteklemek üzere hazırlanan program internet üzerinden çevirimiçi olarak gerçekleşecek.

 

BABA BULUŞMALARI - ANNE BULUŞMALARI

 

Dokuz hafta sürecek "Baba Buluşmaları" uygulaması, babaların; çocuklarıyla arasındaki iletişimi güçlendirmeyi, çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmeyi ve babalık davranışlarını desteklemeyi amaçlıyor. AÇEV tarafından evlerine gönderilen bir paket üzerinden gerçekleşecek uygulamaya katılan babalar, her hafta 50 dakikalık bir çevrim içi buluşmaya katılacaklar. Katılımcı babalara her buluşma için internet desteği de sağlanacak.

 

HER AİLEYE EĞİTİM KONULU METİNLER GÖNDERİLECEK

 

"Anne Buluşmaları" uygulamasına 3 ila 6 yaş arasında çocuk sahibi ve yalnızca ilkokul veya ortaokul mezunu olan anneler katılabilecek. Bu uygulama için annelerin evlerine, bir kutu içinde eğitimlerin konularını içeren basılı metinler gönderilecek. Bu kutuda eğitim malzemeleri dışında çocuklar için kitaplar, tüm aile bireylerini oyuna davet eden oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri de bulunacak. Eğitimlerde çocuklarda olumlu davranışların geliştirilmesi, sorumluluk duygusunun kazandırılması, empati, öfke yönetimi, problem çözme gibi 8 farklı konu üzerine karşılıklı sohbet gerçekleştirilecek. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın geliştirdiği “Anne Buluşmaları” uygulaması gönüllü eğitimciler tarafından gerçekleştirilecek.

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM