YALÇIN CHP ÖRGÜTLERİ OLARAK KORKMUYORUZ ATAŞEHİRDE GÜNDEM

 

CHP Merkez Bankası’nda bulunan rezervlerdeki 128 milyar dolarlık azalmaya dikkat çekmek için, hükümete “128 milyar dolar nerede?” diye sormaya devam ediyor. Dün aynı anda tüm İstanbul örgütleri, bu soruyu sordukları pankartları parti binalarına astılar. Gece saatlerinde savcılığın vermiş olduğu talimat ile bu pankartlar emniyet güçleri tarafından sökülmeye başlandı. CHP Ataşehir İlçe Başkanı Yalçın, “Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak tüm Türkiye’de sormaya devam edeceğiz. Yılmayacağız.” açıklamasında bulundu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Merkez Bankası’nda bulunan rezervlere dikkat çekmek için dün ilçe binalarına “128 milyar dolar nerede?” pankartı astılar. Gece saatlerinde savcılık bu pankartların kaldırılmasına yönelik emniyet güçlerine talimat verdi. Emniyet güçleri tarafından ilçe binalarından bu pankartlar indirildi. 

Ataşehir’de polis ekipleri CHP ilçe binasının önüne getirdikleri vinç ile “128 milyar dolar nerede?” pankartını kaldırdılar. 

Ataşehir CHP İlçe Başkanı Celal Yalçın ve örgütü, pankartın sökülmemesi için bina önünde nöbet tutmaya başladılar. Sosyal medyada açıklama yapan İlçe Başkanı Yalçın; “Çok basit bir soru sormamıza rağmen, “128 milyar dolar nerede?” dememize rağmen, cevap verememelerinin yanı sıra vinçlerle afişlerimizi sökmeye çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak tüm Türkiye’de sormaya devam edeceğiz. Yılmayacağız. Korkmuyoruz. Baskılar bizi hiçbir zaman yıldıramadı. Biz sormaya devam edeceğiz. Bu ülkenin hazinesinden 128 milyar dolar kimlere gitti, nereye gitti diye sormaya devam edeceğiz. Bu mücadelemizi tüm İstanbul örgütü olarak devam ettireceğiz.” dedi.

  ATAŞEHİR'DE GÜNDEM