128 milyar dolar nerede ataşehirde gündem

 

CHP “128 Milyar Dolar Nerede?” diyerek farkındalık oluşturduğu protestoya devam ediyor. Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde ilçe örgütleri tarafından parti binalarına saat 13.00’de “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı afişler asıldı.  

CHP’nin birçok il ve ilçe binalarına hatta bulundukları ilçelerde billboardlara asılan, pankartlarla iktidara sorulan soru “128 Milyar Nerede?” geçtiğimiz günlerde “Cumhurbaşkanına hakaret” olarak kabul edilmiş soruşturma başlatılmıştı. CHP’nin son olarak Mudanya reklam panolarına astığı “128 Milyar Dolar Nerede?” afişlerinin kaldırılmasının ardından bugün CHP Ataşehir İlçe Binasına yeniden tartışma yaratacak “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartı asıldı.

Uzun zamandır muhalefet partilerinin ısrarla sorduğu “128 milyar dolar nerede?” sorusunun açılımı, “Bütün uyarılara rağmen ülkenin döviz rezervini tamamen eritip eksi seviyelere getirinceye kadar bu akıldışı politika niye sürdürüldü?” sorusu ile “Bu kadar para hangi tarihlerde, hangi kur üzerinden ve kimlere satıldı?” sorusunun ortak cümlesi olarak muhalefetin yanıtsız bırakıldığı soru cümlesi siyasi partilerin binalarında pankart, ilçelerde billboardlar aracılığıyla sorulur oldu. Her iki hususta da bir açıklama yapmaya yanaşmayan iktidar için muhalefet partileri de “128 Milyar Dolar Nerede?” sorusunu her fırsatta sormayı sürdürüyorlar. 

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı’nın öncülüğünde ilçe örgütleri tarafından parti binalarına saat 13.00’de “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı afişler asıldı.  

   ATAŞEHİR'DE GÜNDEM