PHOTO-2022-05-12-19-54-59 (3)

 

 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği  Genel Merkezi Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için onadığı cezayı eleştirerek basın açıklaması yaptı. Genel Merkez açıklamasında AK Parti’nin kabusunun Kaftancıoğlu olduğu ifadesini kullandı. Öte yandan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez Başkanı Cuma Erçe ve yönetiminin yapmış olduğu açıklamada "sarayın muhalefetten intikamını Kaftancıoğlu üzerinden almaya çalıştığı" ifadesi dikkat çekti.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun üç davadan aldığı ceza Yargıtay tarafından onandı. 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak da getirildi. Hapis kararı ile birlikte siyasi yasak da getirilen Kaftancıoğlu’na  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’nden destek geldi. Derneğin yeni başkanı Cuma Erçe ve yönetiminin yaptığı açıklamada, “Pir Sultan örgütlülüğü olarak Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız. AKP karanlığını mutlaka yeneceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

 

İŞTE PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ’NİN YAPTIĞI O AÇIKLAMA:

 

• AKP'nin gördüğü kabusun adı, Canan Kaftancıoğlu.

 

• Saray rejimi muhalefetten intikam alma peşinden koşuyor. 

 

• Geçtiğimiz günlerde Gezi davasında, hukuk ve adaleti adeta katlederek cezalar yağdıran zihniyet, şimdi de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan intikam almak istiyor. 

 

• Seçimlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın kazanılması sürecinde çok ciddi çalışmalar yürüten Kaftancıoğlu, AKP'nin ötekileştirdiği, yoksulluğa ve açlığa mahkum ettiği milyonların takdirini ve sevgisini kazanmıştır.

 

• Alevi düşmanlığını her fırsatta ifade etmekten çekinmeyen AKP ve mahkemeleri bilmelidir ki biz, Canan Kaftancıoğlu 'nun yanında, AKP'nin ise tam karşısındayız.

 

• Kaftancıoğlu her şeyden önce bir annedir, bir doktor, demokrat ve laiklik mücadelesi vermektedir.

 

• Pir Sultan örgütlülüğü olarak Canan Kaftancıoğlu'nun yanındayız.

 

• AKP karanlığını mutlaka yeneceğiz.