5c277467c03c0e238053eb8f

 

2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti'nin Ataşehir  Belediye Başkanı adayı olan İsmail Erdem, AK Parti'nin 5. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı adayı olarak belirlendi. İsmail Erdem’in Ataşehir’den vazgeçmeyeceğini konuşan yakın çevresinin yanı sıra kulislerde konuşulan ise şu oldu: “İsmail Erdem 2024’e mi hazırlanıyor? 

 

TEŞKİLATTAN GEREKEN DESTEĞİ ALAMADI

2019 Yerel seçimlerinde  AK Parti’nin adayı olan İsmail Erdem, Ataşehir’den 113 bin 501 oy alarak     (% 45,11) seçimi kaybetmiş ve mevcut başkan olan CHP’nin adayı  Battal İlgezdi 129 bin 283 oy ile (%51,39)üçüncü dönemde de Ataşehir'in belediye başkanı olmuştu.

 

Seçim çalışmalarında oldukça iddialı olan ve Ataşehir’de bulunan Sivaslı hemşehrilerinin desteğiyle de çalışmalarda bulunan İsmail Erdem, bu süre zarfında AK Parti ilçe teşkilatından gereken desteği alamamış ve kaybedilen seçim sonuçlarının faturası Erdem’e çıkartılmıştı. Öte yandan yerel seçimlere yön veren yerel basınla da “mesafeli” ilişkisi Erdem’i bir adım daha geriye attığı seçim çalışmalarının ardından, uzun süredir ismi ilçede duyulmadı. Geçtiğimiz günlerde ise kulislerde İsmail Erdem ismi ve Ataşehir yan yana anılmaya başladı.  İddia olarak ortaya atılan  “İsmail Erdem artık AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı” konuşmaları bugünkü adaylık açıklamalarıyla kesinlik kazandı.   Erdem’in Ataşehir’e bu ani dönüşü ilçedeki siyaset dünyasında şu soruyu akla getirdi: “İsmail Erdem 2024’e mi hazırlanıyor?”

İlçedeki siyaset dünyasının bugün en çok konuştuğu isim olan Erdem'in aynı zamanda seçim çalışmalarında basına verdiği demeçlerde en çok kullandığı cümle olan, “Yaşanabilir Ataşehir yapacağız”  anlayışı,  AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlık görevine geldiğinde Ataşehir'de  nasıl sirayet edeceği merakla bekleniyor.  

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM