1dadb3f0-473e-40db-b030-d1e1ca8e105f

 

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısına Ak Parti meclis üyelerinin geç katılması mecliste  gerginlik yarattı.

 

 

Koronavirüs tedbirleri ile gerçekleşen toplantı Ataşehir Belediye Başkanlığı Belediye Hizmet Binası büyük salonda gerçekleştirildi. Sevgi Uluğ’nun başkanlığında gerçekleşen toplantı Ak Parti grubunun toplantıya geç katılmasıyla gergin başladı. CHP grubundan yükselen seslere rağmen Ak Parti grubu gecikmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. 

 

 

 

Eylül ayı meclis ilk toplantısı Divan Katibi Arif Kuşçu’nun okuduğu tutanak özeti ile başladı. Ardından Sevgi Uluğ tarafından tutanak oylamaya sunuldu. Tutanak oy birliğiyle kabul edildi. Öte yandan  CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz Muharrem ayı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 1 Eylül Dünya Barış Günü ile Malazgirt Zaferi’ne değindiği konuşmasını gerçekleştirdi.Yılmaz ardından Giresun’da gerçekleşen sel felaketinde hayatını kaybedenlere “Çok vahim bir olay yaşadık. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

YAĞCI: "KIRK YILDA BİR OLUR"

 

 

İlhami Yılmaz’ın ardından Ak Parti Grup Başkanı Naim Yağcı gündem dışı söz aldı. “İdlip ve Suriye’de şehitlerimiz var. Ülkemizin sınırlarını canıyla koruyan şehitlerimize rahmet diliyorum.”diyen Yağcı'nın konuşması şöyle devam etti: "Koronavirüs etkisi devam ediyor. Devlet olarak yapılması gerekenler yapılmıştır. Biz de Ataşehir Belediyesi olarak tedbirlerimize devam etmeliyiz. Bu sorumluluk kul hakkıdır. Tedbirde ihmal hem kul nezdinde hem Allah nezdinde vebaldir. Giresun sel felaketi için ise Yağcı “kırk yılda bir olur” şeklinde açıklama yaptı.

 

OĞUZ SARUL:" İBB İLK DEFA ATAŞEHİR'E HİZMET VERDİ"

 

5 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda İyi Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul da gündem dışı söz olarak Anadolu yakasının en büyük kültür merkezi olarak Ataşehir İçerenköy’de yapım aşamasında olan kültür merkezi için ve İBB'nin Ataşehir'e yapacağı spor kompleksi için şunları söyledi:”650 kişilik kapasiteli, 1000 kişilik tiyatro salonu ile 20 adet sanat derslikleri, 100 kişinin ders çalışabileceği kütüphanesi ve fuaye alanlarıyla muhteşem bir eser olan Anadolu yakasının en büyük kültür merkezinin yapım aşaması için Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’ye ve İnan Aydınoğlu’na teşekkür ederiz. Aynı zamanda geçen ay ihalesinin tamamlandığı İçerenköy Spor Kompleksi için de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. İBB ilk defa Ataşehir’e bir hizmet verdi."

 

TOPLANTI GÜNDEMİ:

 

TEKLİFLER                           :

1-İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılması ile kullanılacak krediye ait iş ve işlemler konusunda Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ’ye yetki verilmesine ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğünün 28.08.2020 tarihli ve E.2020-2879 sayılı teklifi.

2-Şartlı Hibe Yardımına ilişkin Fen İşleri Müdürlüğünün 31.08.2020 tarihli ve E.2020-1566/15860 sayılı teklifi.

3-Emekevler Bölgesinde tahsis edilmeyen boş durumdaki 52 adet dairenin kiralanmasına ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 31.08.2020 tarihli ve E.2020-2643 sayılı teklifi.

4-5393 Sayılı Kanunun 18/g-n maddelerine istinaden isim hakkı verilmesi kaydı şartıyla yapılan bağış protokolü ile ilgili Belediye Başkanına ek protokol imzalama yetkisi verilmesi ve 4.500.000,00 TL (dörtmilyonbeşyüzbintürklirası) nakit bağışın Ataşehir Belediyesi İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi yapım işinde kullanılmasına ilişkin Fen İşleri Müdürlüğünün 01.09.2020 tarihli ve E.2020-1571/15928 sayılı teklifi.

 

RAPORLAR                              :

5-Ataşehir İlçesi Fetih Mahallesi 2635 ada 66 parselin batısındaki ulaşım bağlantısına ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifinin yeniden incelenmesine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 27.07.2020 tarihli ve 17 sayılı raporu.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM