BATTAL İLGEZDİ 19 MAYIS

 

 

 

Ataşehir Belediyesi Türkiye’nin kurtuluşunun ilk adımlarının atıldığı 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat ederek Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda kutladı.

 

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katılımıyla gerçekleşen törende Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen törene CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları, CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, Gençlik Kolu Başkanı Erdi Açıkgül ve CHP ilçe yöneticileri de katılım sağladı.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin Türk halkıyla  19 Mayıs 1919 için paylaştığı mesaj ise şöyleydi: “Meydanlarda hep beraber, kol kola ve büyük coşkuyla kutlayacağımız daha nice 19 Mayıslar olacak, hep bir ağızdan ‘Yaşasın 19 Mayıs’ diye haykıracağız. Küresel salgın nedeniyle bu bayram evlerimizde olabiliriz, ama bu zor günleri birlikte atlatacağız. Meydanlarda hep beraber, kol kola ve büyük coşkuyla kutlayacağımız daha nice 19 Mayıslar olacak, hep bir ağızdan “Yaşasın 19 Mayıs” diye haykıracağız. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, kurtuluş mücadelemizin kahramanları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.” 

 

Milli kurtuluş mücadelemizin başlangıcı olarak kabul edilen ve tarihimizde önemli bir yere sahip olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yıl Ataşehir’de coşkuyla kutlanırken, bu yıl koronavirüs pandemisinden dolayı sokağa çıkma kısıtlaması kurallarına uyularak kutlandı.

 Ülke genelinde stadyumlara sığmayan kutlama bu yıl koronavirüs gölgesinde kutlansa da Cumhuriyetin evi Ataşehir,   günler öncesinden 19 Mayıs’ını kutladı. Ataşehir Belediyesi bando ve dj. ile on yedi mahallede vatandaşlarına konser vererek kutladığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na çeşitli yazar söyleşileri, konserlerle sosyal medyadan yayın yapmaya da devam ediyor.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM