297486465_5904697802914437_8405448519151910323_n

Cumhuriyet Halk Partisi İçerenköy Mahalle Temsilciliği Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara Aşure ikramı yaptı. CHP İçerenköy Mahalle Temsilcileri birlik ve beraberliğin simgesi de olan Aşure kazanının başında dualarla vatandaşlara lokmalarını dağıttılar. Yoğun katılımın sağlandığı Aşure ikram etkinliğinde  konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, “Ben oruç tutanların oruçlarının hak katında kabul olmasını diliyorum. Hem belediyemiz hem de partimiz aracılığıyla ilçemizin farklı mahallelerinde Aşure dağıtımına devam edeceğiz.” dedi.

 

Paylaşmayı, birlikteliği ve kardeşliği pekiştiren aşure dağıtım etkinliğinin bugünkü adresi İçerenköy Mahallesi oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İçerenköy Mahalle Temsilcileri Hüseyin Gültekin ve Hıdır İğde başta olmak üzere parti örgütünün hazırladığı Aşure lokması ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kazanların kaynadığı etkinliğe CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Abdullah Der, Orhan Çerkez, Sadık Semih Kayhan, CHP Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli ve kadın kolu yönetimi, CHP Gençlik Kolu Erdi Açıkgül, CHP Meclis Üyeleri Mehmet Bozkızıl, Vedat Özdemir, Duran Acar, Birim Müdürleri Necati Bozkurt, Battal Sarıkaya, Ayten Bağdatlıoğlu, CHP Ataşehir İlçe Örgüt yönetimi katılanlar arasındaydı. 

 

Birlik ve beraberliklerin temennilerinin oluştuğu etkinlikle konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, “Binlerce yıllık bir inancın ürünü Hz. Hüseyin’in ve yol arkadaşlarının  kerbelâ çölünde katledilmesinin matemini tutan onu sevenler 12 günlük orucun sonunda da Aşure lokmasını dağıtıyorlar. Oradan kurtuluşun, mucizenin hasebiyle... Tabii bu acı binlerce yıldır İslam coğrafyasına da örnek oldu. Hem kardeşlik noktasında hem de bu zulmün yarattığı etki noktasında İslam coğrafyası bu zulmün matemini tutuyor. Bizler de bugün CHP Ataşehir İlçesinin İçerenköy Mahalle Temsilciliği olarak hem partililerimizle, hem vatandaşlarımızla hem de gönül birlikteliği yaptıklarımızla Aşure ikramı gerçekleştirdik. Birlikteliğimizin birlikte oluşumuzun da simgesi oluyor Aşure. Ben oruç tutanların oruçlarının hak katında kabul olmasını diliyorum. Hem belediyemiz hem de partimiz aracılığıyla ilçemizin farklı mahallelerinde Aşure dağıtımına devam edeceğiz.” dedi.