ENİS BERBEROĞLU

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürüldü. Kararın ardından açıklama yapan Berberoğlu, cezaevinden tahliye olduğu dönemde  “bu bir teneffüs” açıklaması yaptığını hatırlatarak “Bu karar benim için sürpriz olmadı” ifadelerini kullandı. 

 

Berberoğlu, milletvekilliğinin düşürülmesi kararının hemen ardından  yaptığı açıklamada yakın zamanda cezaevine teslim olarak, kalan 18 aylık cezasını yatacağını belirtti.

 

CHP’li Enis Berberoğlu’nun yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

Genel Başkanımızın geçen hafta ifade ettiği üzere, Demokrasi için bedel ödenecekse, bu bedeli önce CHP'liler öder. Ben de bu bilinçteyim ve bu vicdan rahatlığı içinde Meclis'te yaptıklarım ve yapamadıklarımdan dolayı hepinizden helallik istiyorum. 5 yıl müddetle belki siyaset yasağı uygulanacağı için belki karşınızda olamayabilirim. Ama bilin ki, her zaman CHP'liyim, CHP'li kalacağım.Berberoğlu hakkındaki karar, Yargıtay tarafından 9 Ekim 2017’de bozulmuştu. Yeniden yargılanan Berberoğlu 13 Ekim 2018’de 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM