atasehir-de-kadinlar-mentorluk-yuruyusu-nde-5-14776725_osd

Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve onlarca kadının katılım sağladığı "Kadın Mentorluk Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

 

İSTANBUL 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve onlarca kadının katılım sağladığı "Kadın Mentorluk Yürüyüşü" gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan kadınlar, müzik eşliğinde dans ettikten sonra seçtikleri eşleriyle birlikte yürüyüşe geçti.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikler sürmeye devam ediyor. 4-9 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında organize edilen ve sanat, siyaset, medya, start-up, kişisel gelişim gibi farklı alanlarda deneyim sahibi kadınların hayat hikayelerinden ilham almak ve birlikte yürümek isteyenler için düzenlenen "Kadın Mentorluk Yürüyüşü" etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe çok sayıda kadın katılım sağladı. Açık havada müzik eşliğinde dansla başlayan etkinlikte kadınlara karanfil hediye edildi.

 

 

"KADINLARI İŞ HAYATINA KAZANDIRIYORUZ"

 

 

Kadınlara yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şenaz Yabar, "Amacımız her zaman kadınların yanında durarak onlara destek olmak. Belediyemize bağlı Kadın Girişimcilik Merkezimiz var. Bu merkezimizde kadınları iş hayatına kazandırıyoruz. Bu eğitimlerin kadınların hayatlarında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu yürüyüşte de yer almak istedik. Umarım her kadına fayda sağlayacak bir yürüyüş olur" diye konuştu.

 

İHA