1 (1)

 

 İstanbul betonlaşırken Ataşehir yeşillenmeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği ile ilçe halkına sunulan hizmetlerin çeşitliliği  artıyor. İBB'nin Esatpaşa'da yapımını sürdürdüğü, 12 bin 463 metrekarelik alan üzerine kurulu Spor Parkı kapılarını Ataşehirlilere açmaya hazırlanıyor. 

 

 

İstanbul betonlaşırken Ataşehir yeşillenmeye devam ediyor. Ataşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Esatpaşa Mahallesi'nde yapımı süren Spor Parkı, vatandaşlara çok çeşitli olanaklar sunacak.

  

AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİ'NİN FUTBOL KARŞILAŞMALARINA SAHNE OLACAK

 

Gençler başta olmak üzere tüm Ataşehirlilerin sporla iç içe olacakları Esatpaşa Spor Parkı’nda;

- 5 bin 800 metrekarelik bir futbol sahası, 

- 350 seyircilik tribün, 

- 125 metrekarelik fitness alanı, 

- 525 metrelik yürüyüş parkuru, 

- 380 metrekarelik çocuk oyun alanı,

- Sporcu ve hakemler için giyinme ve dinlenme odaları ile

- İdari hizmet binası yer alacak.

 

Amatör Futbol Kulüpleri'nin futbol karşılaşmalarına sahne olacak parkta ayrıca her yaştan sporseverler için açık hava aletleri de bulanacak. Ataşehirliler alanda hem spor yapabilecekler hem de oturma mekanlarında çocukları ile keyifli vakit geçirebilecekler.

 

Avrupa Birliği kapsamında yapılan çok sayıda araştırma, ülkemizde fiziksel aktiviteye yeterince zaman ayrılmadığını gösteriyor. Eurostat'ın yayınladığı  2019 tarihli bir araştırmaya göre, İzlanda yüzde 60'lık oranla listenin başında yer alıyor. Ardından yüzde 54'le Norveç, yüzde 52 ile Finlandiya geliyor. Almanya'da haftada 2,5 saat spor yapanların oranı yüzde 48. Rapora göre, Türkiye yüzde 4 ile en az spor yapan ülke. Ataşehir Belediyesi olarak daha fazla sayıda yurttaşımızın spor yapması için yatırımlarımızı ve projelerimizi sürdüreceğiz.