PHOTO-2022-07-23-10-04-19

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi spor,sanat,meslek edindirme gibi kurslarının yanında tarım ve hayvancılık alanlarında da çok çeşitli kurslarla vatandaşların tarımsal üretime ve hayvancılık faaliyetlerine katkıda bulunmaya devam ediyor. 

 

 

Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi spor,sanat,meslek edindirme gibi kurslarının yanında tarım ve hayvancılık alanlarında da çok çeşitli kurslarla vatandaşların tarımsal üretime ve hayvancılık faaliyetlerine katkıda bulunmaya devam ediyor.Arıcılık sertifika törenini gerçekleştiren Halk Eğitim Müdürü Saffet Yılmaz ve çalışma arkadaşları kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Halk Eğitimi Merkezi’nin çok çeşitli alanlarda eğitim verdiğini ve 1 Eylül tarihinden günümüze kadar yaklaşık 10 aylık süreçte 30 bin kişiye ulaştığını belirterek bu kurslar arasında en dikkat çekici olanlardan birisinin Arıcılık kursu olduğunu belirterek bu kursun oluşumunda Kurum müdürüne, kurs öğretmenlerine ve kursiyerlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından kovan kapakları açılarak bal dolmuş petekler kovanlardan alınmaya başlandı. Etkinlik sırasında kurs Öğretmeni Aslan Korkmaz  tarafından yapılan işlemle ilgili bilgiler kursiyerlere verildi.

 

Kurum Müdürü Saffet Yılmaz bu kapsamda 1 Eylül 2021 tarihinden günümüze kadar Arıcılık,mantar yetiştiriciliği,tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve organik tarım gibi kurslarda 312 kursiyer katıldığını belirtti.Bu kursiyerler arasındaki 94 kişinin de kadın olmasının kurum açısından övünç kaynağı olduğunu söyleyerek bugünkü bal dolu petekleri toplama etkinliğinin organizasyonu için Arıcılık Kursu kurs öğretmeni Yüksek Ziraat Mühendisi Aslan Korkmaz’a  ve kursiyerlere teşekkür etti. Arıcılık kıyafetleri ile Kayışdağı’ndaki kurs uygulama alanına gelip etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü  İsmail Günday’ave İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hamza Atalay’a teşekkür ederek sözlerini bitirdi.