ATAŞEHİR HAVAİ FİŞEK YASAK İLGEZDİ

 

 

Sakarya’da yaşanan ve on kişinin  ölümüne sebep olan havai fişek faciasına karşı il ve ilçe belediyeleri harekete geçti.Sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, konuyla ilgili olarak “Ataşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek kullanmayacağız. Gökyüzünde göreceğimiz en güzel renkler coşkumuz olacak” ifadelerini kullandı.

Önce havai fişek fabrikasında yaşanan patlamayla 7 vatandaşın yaşamını yitirmesi, sonrasında da havai fişek patlayıcılarını taşıyan kamyonda meydana gelen patlamada 3 askerimizin şehit olması ve 12 kişinin yaralanmasının ardından birçok belediye etkinliklerinde havai fişek kullanmama kararı aldı.

İstanbul’da Ataşehir, Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Esenyurt, Kadıköy, Küçükçekmece, Kartal, Maltepe. Sarıyer belediyeleri etkinliklerinde hava fişek kullanmayacağını duyuran ilk ilçeler oldu.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayımlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, konuyla ilgili olarak “Ataşehir Belediyesi olarak bundan sonra etkinliklerimizde havai fişek kullanmayacağız. Gökyüzünde göreceğimiz en güzel renkler coşkumuz olacak” ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM