AK PARTİLİ BELEDİYELERDEN İBB HALK EKMEK BÜFELERİNE ENGELLEME ATAŞEHİRDE GÜNDEM

 

AK Parti vatandaşın ekmeğine engel olmaya devam ediyor.

 

AK Partili ilçe belediyeleri, geçtiğimiz günlerde İBB’nin yeni halk ekmek büfelerini Üsküdar’da ilçe zabıta ekipleri tarafınca kaldırılma girişimlerinde bulunulmuştu. Bugün de Ümraniye Belediyesi’nin zabıta ekipleri, aynı şekilde büfelerin yerleştirilmesine engel olmaya çalıştı. Vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterdi.

 

Her geçen gün yoksullaşan vatandaşların ucuz ekmeğe erişim talebinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 142 yeni Halk Ekmek Büfesi açma kararı aldı. İBB Meclisi’nde AK Partili üyelerin engelleme girişimlerinden sonra, geçtiğimiz iki ay boyunca da AK Partili belediyelerin engellerine takıldı.

 

Geçtiğimiz günlerde Üsküdar Belediyesi’nin zabıta ekipleri, yeni İBB Halk Ekmek büfelerinin açılmasını engelleyen girişimlerde bulundu. Bugün de Ümraniye Belediyesi’nin zabıta ekipleri aynı şekilde zorluk çıkarmaya devam etti. Vatandaşlar ise zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

 

Ümraniye’de bugün zabıta ekiplerinin engellemeye çalıştığı bölgeye İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama’da katıldı. Vatandaşların tek derdinin ucuz ekmeğe ulaşması olduğuna değinen Nama, büfelerin açılabilmesi için ne gerekiyorlarsa yapacaklarını ifade etti.

 

“BİZ OYU EKMEK VERMESİN DİYE Mİ VERDİK?”

 

İBB ve Ümraniye Belediyesi zabıta ekipleri arasında yaşanan tartışmalara vatandaşların isyan etmesi de eklendi. Ekmek fiyatlarının pahalılığına isyan eden vatandaşlardan bazıları, “Siz de Halk Ekmek fiyatına satın sizden alsınlar o zaman, bırakın insanlar ekmeğini yesin.” diye ifade ederken, başka bir vatandaş ise, “Biz oyu ona ekmek vermesin diye mi verdik? Sizi getirdiğimiz gibi göndermesini de biliriz, vazgeçin” şeklinde konuştu.

(Kaynak: Birgün Gazetesi)

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM