bkhgkj

 

          

 

1826'dan bugüne hizmet veren köklü kuruluşlardan Zabıta Teşkilatı bu yıl 193. yaşını kutluyor. Her yıl Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirilen Zabıta Haftası, Ataşehir ‘de de Ataşehir Belediyesi Zabıta Teşkilat ekibi ile Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der,  Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ve birim müdürlerinin katılımlarıyla kahvaltı organizasyonunda Zabıta Haftası kutlandı.  

 

 

 

 

 

 

Zabıta Haftasının 193. yıl dönümü dolayısıyla Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde gerçekleşen organizasyonda Zabıta Teşkilatını basın da yalnız bırakmadı. Yıl dönümü dolayısıyla  gerçekleşen kahvaltı organizasyonunda konuşan Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der ritüelleşen bu organizasyonun  ve zabıtaların değerinin altını çizdi. Der: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine Zabıta Haftamızda belediyemiz ve birim müdürlerimizle birlikte bir aradayız. Zabıtaların ciddi bir emek ve değerleri vardır. Bütün belediyelerde  özellikle üniformaları çalışanlarımız çok değerlidir. Zabıtalarımızın ciddi emekleri vardır ilçemize. Kendilerine hizmet anlamında ve yaşam anlamında başarılar diler,  Zabıta Haftalarını kutlarım.” şeklinde açıklama yaptı. 

 

 

 

 

 

 

Ev sahipliği yapan ve Ataşehir’in asayişi için yıllardır ciddi çalışmalar kaydeden Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya da konuşmasında  zabıtaların belediyelerin  çilesini çektiği fakat aynı emekte değer göremediklerine değindi. Sarıkaya konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Ataşehir Zabıta Teşkilatı olarak her yıl olduğu gibi bu yılda 193. yıl dönümü dolayısıyla bir araya geldik. Zabıta teşkilatı hepimizin de bildiği gibi 7 gün 24 saat çalışan belediyemizde bütün müdürlüklerle ortaklaşa hareket eden bir teşkilat. Zabıtalar çalışmalarını bayram seyran demeden, yağmur çamur ayırmadan aslında belediyenin çilesini çeken ama, kıymeti fazla belli olmayan hissedilmeyen bir oluşumdur. Biz de bu zorlu mücadelemizde motivasyonumuzu yıl dönümümüzde meslektaşlarımızla bir araya gelerek sağlıyoruz. Bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan değerli basınımızın da katkı ve katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Başkan Yardımcımız Abdullah Der’e de bu organizasyon için teşekkür ediyorum.” dedi.