DSC_7434

 

 

Saat 09.05’te Ataşehir Ata’sını andı… Ulu Önder Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal edişinin 83.yıl dönümü Ataşehir’de Cumhuriyet Meydanı’nda törenle anıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumlarının gerçekleştiği törende saatler  09.05’i gösterdiğinde tören alanında, sokaklarda, caddelerde, balkonlarda, iş yerlerinde hayat durdu.

 

 

Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan  büyük insan Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü anma töreni  Ataşehir’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Törene katılan Ataşehir İlçe Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Garnizon Komutanı İkmal Albay,  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cengiz Cem Karakaşlı,  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem,İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mert Kar, Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Kudret Aslan, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Kalender Özdemir, Ataşehir Belediye Meclisi CHP Meclis Üyeleri ve Ak Parti Meclis Üyeleri, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli, Gaziler, Ataşehir Muhtarları, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ataşehir Eğitim Derneği, Ataşehir Kent Konseyi ve birçok Ataşehirli alanda yerini aldı.

 

 

 

 Anma programına katılanlara teşekkür eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yalnız Türk tarihinin önemli bir ismi değildir, aynı zamanda çok yönlü ve üstün kişiliği olan bir devlet adamıdır. Bizlere bıraktığı devrimleri, ilkeleri ve aziz hatırasını ilelebet yaşatmaya devam edecek, her ne olursa olsun umutsuz olmadan, onun açtığı yoldan aydınlığa yürüyeceğiz. Bu düşüncelerle, çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Atamızı, silah arkadaşları şehitlerimizi, canlarını ülkemiz için feda eden kahramanlarımızı bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Dakikalar öncesinden alanı dolduran katılımcılar törenin başlamasıyla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunu gerçekleştirdiler. Çelenk sunumunun ardından 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile 83 yıl önce kaybettiğimiz Cumhuriyeti borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünü anma töreni Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.Tören sonunda CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın öğrencilere NUTUK hediye etti.