İLGEZDİ 19 MAYIS

 

 

Koronavirüs kısıtlamalarının yaşandığı günlerde Ataşehir Belediyesi on yedi mahallesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına günler öncesinden başladı. Koronavirüs nedeniyle evlerde olunması gerekliliği göz önünde bulundurularak bando ekibi ve dj gösterileriyle bayram kutlaması balkonlardan, pencerelerden vatandaşların katılımıyla kutlandı. 

 

 

 

 

İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün  olarak kabul edilen, Mustafa Kemal Atatürk’ün  Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı, Atatürk’ün  bu bayramı Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ataşehir’de günler öncesinden kutlanmaya başlandı.

 

 

Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, özgürlüğe giden yolun aydınlandığı 19 Mayıs’ın coşkusunu yaşayan herkese  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,Meydanlarda hep beraber, kol kola ve büyük coşkuyla kutlayacağımız daha nice 19 Mayıslar olacak, hep bir ağızdan ‘Yaşasın 19 Mayıs’ diye haykıracağız.” dedi. Battal  İlgezdi’nin Türk halkına mesajı şöyle devam etti: “ Küresel salgın nedeniyle bu bayram evlerimizde olabiliriz, ama bu zor günleri birlikte atlatacağız. Meydanlarda hep beraber, kol kola ve büyük coşkuyla kutlayacağımız daha nice 19 Mayıslar olacak, hep bir ağızdan “Yaşasın 19 Mayıs” diye haykıracağız. Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten duygularımla kutluyor, kurtuluş mücadelemizin kahramanları, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum.” 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM