1477358

 

Zabıtalar, 'eşit işe, eşit ücret' uygulaması için harekete geçti. Belediye iktisadi teşekkürlerinde zabıta olarak çalışan, resmiyette ise şirket işçisi olarak görülen emekçiler zabıtalarla aynı haklara sahip olmak için çağrıda bulundu.

 

Belediyelerde taşeron olarak çalıştırılan zabıta emekçileri, yaptıkları çağrı ile taşeron sistemine son verilerek, 'eşit işe, eşit ücret' uygulamasının hayata geçirilmesini talep etti. 

 

Belediye iktisadi teşekkürlerinde zabıta olarak çalışan, resmiyette ise şirket işçisi olarak görülen emekçiler zabıtalarla aynı haklara sahip olmak için çağrıda bulundu.

 

Belediyelerde zabıta olarak görünen, resmiyette ise taşeron işçisi olan personeller durumlarına dikkat çekilmesi amacıyla yazılı açıklama yaptı. Belediyelerde bulunan 657 memur kadrosunda bulunan zabıta memurları ile aynı işi yaptıklarını belirten personeller, özlük haklarında ve maaş alımlarında ise ayrımcılık ile karşılaştıklarını bildirdi.

 

Yapılan yazılı açıklamada, 'eşit işe, eşit ücret' uygulamasının hayata geçirilmesini talep eden taşeron zabıta personelleri, yasal düzenleme ile haklarının kendilerine verilmesini istedi.Kaynak:karar.com