FVBSFGB

 

Türkiye'nin gündeminde günlerdir  CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım’ın  canlı yayın buluşması yer alıyordu. Dün akşam gerçekleşen ve birçok kanalda yayınlanan program gecenin en çok izleneni oldu. 16 Haziran reyting sonuçlarına göre tarihi buluşma zirvede yer aldı...

,

sadece İstanbullular değil tüm Türkiye izledi

 

Yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın ortak yayını sadece İstanbullular değil, tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyordu. Dün yayınlanan program sonrasında reyting sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, İstanbul adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın ortak yayını ilk sırada yer aldı.

 

MODERATÖR İSMAİL KÜÇÜKKAYA

 

Moderatörlüğünü gazeteci İsmail Küçükkaya’nın yaptığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı ortak yayın, yıllar sonra ilk kez iktidar ve muhalefeti aynı ekranda buluşturdu.

 

 

SANSÜRE UĞRAYAN İMAMOĞLU ÖNE ÇIKTI

 

Tarihi buluşma genel olarak değerlendirildiğinde  adil bir şekilde tamamlanan yayında taraflar, aynı sorulara eşit sürelerde cevaplar verdi, seçmene kendilerini ifade etmeye çalıştı.

 

 

İşte tam bu nokta da ise sürekli sansüre maruz kalan İmamoğlu öne çıktı.

İBB başkan adaylığı duyurulduğu günden bu yana hükümete yakın haber kanalları ve gazetelerde hiçbir olumlu haberi yer almayan Ekrem İmamoğlu’nu dün akşam o kanallar da yayınlamak zorunda kaldı.

İmamoğlu ilk kez tüm haber kanallarında sesini duyurma, görüşlerini karşıt seçmene de ifade edebilme fırsatı bulmuş oldu.