db3639f9-4f15-4ad4-a41a-3b85bdcad978

 

 

İstanbul Ataşehir Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Pandemiye rağmen çalışmalarını devam ettiren vakıf, yakın gelecek planlarını da vakıf yönetimiyle istişare etti. 

 

 Toplumsal bütünleşmeye katkı açısından birçok faaliyete imza atan Ataşehir Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı,  yeni yönetimiyle çalışmalarına pandemi kısıtlamalarını göz önünde bulundurarak devam ediyor. Pandemi nedeniyle birçok aktivitelerini  erteleyen vakıf, bu süreci vakfın kurumsal kimliğinin altyapı çalışmalarını hazırlamakla değerlendirdi.  “Hayatımızda karamsarlığa yer yoktur. Bu dönem vakfımızın ekonomik anlamda büyüme dönemidir. Birkaç yıl içerisinde çok iyi yerlere geleceğimize canı gönülden inanıyorum. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan Vakıf Başkanı Ömer İlgün genel kurul toplantısında 2017’den bu yana yaptıkları çalışmaları dile getirirken,  Ataşehir’de Erzurumlulara ait bir kültür merkezi amaçladıklarını da dile getirdi.  

 

Ömer İlgün’ün konuşmasından bazı satır başları şöyle:

 

 

*Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılardan dolayı 15 Temmuz sürecinde vakfımızı kurduk. Hiç kimseden destek almadan yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber elimizi taşın altına koyarak kardeş-ana duygularla bu yola çıktık. Bu dönemde çok güzel işlere imza attık.

 

*Hiç kimseyi ayırt etmeden herkese kapılarımızı açtık. Erzurum'u her yerde iyi temsil etmeye çalıştık. İnsanlarımızın sevincine ve üzüntüsüne ortak olmaya çalıştık. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verdik. Ülke genelinde şehit, gazi, yetim, ve yoksul çocuklarımızı giydirdik.

 

*Hemşehrilerimizi en iyi şekilde ağırlamak için yüreğimizi ve sevgimizi yaptığımız çalışmalara koyarak bu dönemi tamamladık. Ekonomik olarak da ayakları üzerinde duran hiçbir borcu olmayan vakıf, Kandıra'da yatırım yapmak için arayışlar içinde olan belli bir bütçesi hazırda olan bir vakıfız.

 

*Hepimiz için yeni bir dönem başlıyor. Yeni bir heyecanla yeni bir aşkla dostça kardeşçe  el ele vererek vakfımızı hak ettiği yere çıkaracağız. Birlik ve beraberlik içinde olursak her şeyi başarabiliriz. 

 

*Kıymetli kardeşlerim sizler bu toplumun birer neferisiniz; sorumluluk almaktan korkmayın. Elinizi samimi olarak taşın altına koyun ve gereğini yapın. Bu işlerin eğitimi yoktur; tamamen gönül işidir. Sevgi işidir, yürek işidir.

 

* Bu vakfın temelinde Yunus'un Mevlana'nın ve Hacı Bektaşi Veli'nin engin hoşgörü anlayışı mevcuttur. Onun için hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden Yaradılanı severiz Yaradandan ötürü anlayışını benimseyerek yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.

 

 *Her geçen gün hem kendini geliştiren hem de toplumun gelişmesine vesile olan çalışmalar yaparak bölgemizde bulunan tüm STK’larla işbirliği içerisinde yeni projelerde yer alacağız.

*Bizim amacımız Ataşehir'de Erzurumlulara ait bir kültür merkezimizin olmasıdır. Bu amaç nezdinde  her zamankinden daha gayretli daha özverili daha azimli ve disiplinli şekilde kurumumuzu hak ettiği yere çıkarmak için yeni bir heyecanla, yeni bir aşkla, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Bu dönem tamamen ekonomiye odaklanacağız.

 

Vakıf Başkanı Ömer İlgün’ün konuşmasından sonra yönetim kurulu seçimlerine gidilerek, vakfın yeni yönetim kurulu belirlendi. 

Ataşehir Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın yeni yönetim kurulu şöyle sıralanıyor: