KENT1

 

KENT KONSEYİ 6. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Ataşehir Kent Konseyi’nin 6. Olağan Genel Kurul toplantısı Ataşehir Belediyesi Meclis Binası’nda yapıldı. Toplantıya Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de katıldı.

 Kent Konseyi kongresinde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kent Konseyi’nin belediye ile gerçekleştirdiği projelerle ilçeye önemli hizmetler verdiğini, kent konseylerinin bir kentin gelişiminde önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak “Kent Konseyi’ndeki arkadaşlarımı yaptığı çalışmalardan dolayı kutluyorum. Daha yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz. Ataşehir’de bulunan bütün sivil toplum kuruluşlarının siyasi görüşü ne olursa olsun kurulda olması gerektiğini düşünüyorum. Kent Konseyi Ataşehir’in vizyonudur. Arkadaşlarımız çalışmalarıyla birebir halka ulaştılar.

Ataşehir Kent Konseyi’nin daha etkin çalışabilmesi için belediye olarak her türlü desteği veriyoruz,  vermeye de devam edeceğiz. İlçemizde bulunan bütün STK, okul, camii ve cemevlerine de destek veriyoruz” dedi. Başkan İlgezdi, kendisi ve belediye hakkında bir gazete ile bir TV’de sistemli olarak kaynağı ve amacı belli olan aleyhte kampanya başlatıldığını kaydederek konuşmasına şöyle devam etti: “Alnım açık başım dik. Bu sistemli yayınlara ilişkin yargı yoluna başvurdum. Verilmeyecek hesabım yok” dedi. Kent Konseyi Yönetim Kurulu’nun hazırladığı faaliyet raporunun okunmasının ardından yapılan seçimle Kent Konseyi’nin yeni yönetim kurulu belirlendi.

 

Seçim sonucuna göre yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 Başkan: Av. Şerife Özdemir

 Genel Sekreter: Turan Dolu

 Asil Üyeler;

 1- Fatoş Turgut

2- Begüm Yavuz

3- Eser Özdemir

4- Hüseyin Turgut

5- Av. Meryem Karagöz

6- Saliha Gül İşmen

7- Mustafa Kovanlık

8- Akif Keçeli

9- Hüseyin Gülsoy

10- Adnan Şimşek

11- Aziz Hanbay

12- Cemal Tuncer

 Yedek Yürütme Kurulu Üyeleri;

 1- Hasan Hüseyin Kuran

2- Nail Tekmil

3- Erol Çalık

4- Şadan Zeren

5- Muzaffer Aksakal

6- Abidin İnan

7- Arif Keçeci

8- Aşır Çelik

9- Süleyman Karadağ

10- Turan Aykanat

11- Süleyman Sağır

12- Nadir Develi

13- Nadiye Karahan

14-Av. Mustafa Karaoğlu