karder3

KAR-DER ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Geçtiğimiz günlerde genel kurula giden KAR-DER üyeleri bir kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya dernek yöneticileri eşleriyle katılırken sadece Ataşehir’de değil yakın ilçelerde oturan Karslılar da katıldı.

Orhan Çerkez başkanlığındaki Kars ve Yöresi Derneği (KAR-DER) üyeleri yeni dönemin ilk etkinliğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez’in işi gereği katılmadığı etkinliğe dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdiler.Ataşehir’de faaliyet gösteren hemşeri derneklerimizden KAR-DER Kars ve yöresi Derneği yeni yönetimi eşleriyle birlikte dernek merkezinde kahvaltıya bir araya geldiler.  Dernek başkanı Orhan Çerkez’in görevi gereği katılmadığı kahvaltıda diğer dernek yönetici ve eşleri hazır bulundu. Pazar sabahı saat 10.00’da başlayan kahvaltıda uzun süredir görüşemeyen dernek üyeleri hasret giderme imkanı buldular.

Derneğin her türlü etkinliğinde eşlerinin yanlarında olan kadınlar konuştu bu kez: “Derneğimizde böyle bir birlikteliği sağlayan eşlerimize teşekkür ediyoruz.  öce bizler birbirimizi iyi tanımalıyız ve kaynaşmalıyız ki derneğimizin diğer üyelerine bu dostluğu ve samimiyeti taşıyalım. Bu bağlamda bu gibi etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizler Karslılar olarak Alaşehir’de örnek bir derneğiz. Sivil toplum örgütü olarak daima örnek olmaya devam edeceğiz” Dernek adına bir yönetici ise KAR-DER olarak kuruldukları günden bugüne kadar güzel işlere imza attıklarını belirterek “Derneğimizin bu günlere gelmesinde katkısı olan bütün başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Şimdi ise bu onurlu görevi üyelerimiz bize layık gördü. Bizler başkanımız Orhan Çerkez yönetiminde bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Göreve geldiğimiz ilk günden beri iyi niyetle çalışıyoruz. İlk önce Kars’ın kurtuluşu nedeniyle Yeditepe Ünivesitesi’nde bir etkinlik düzenledik. Üyelerimiz tarafından çok beğenilen bu etkinlik sonrası şimdi de kahvaltıda bir araya geldik. Fikir alışverişinde bulunduk. Biz yöneticiler ve eşlerimiz, birlikte yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımızla kaynaşıp, tanışmak ve bir aile olmak için bu kahvaltıyı düzenledik. Çokta iyi oldu. Çünkü dernekçilik, örgütçülük birbirini tanıyan, seven, güvenen insanlarla daha kalıcı olur. Bu gibi birlikteliğimizi güçlendireceğimiz faaliyetlerimizi sık sık yapacağız. Bu arada  17 Şubat 2013’de   bütün hemşerilerimizi Ümraniye Prenses Düğün Salonu’ndaki Kaz Gecesi’ne bekliyoruz” dedi. Saat. 10.00 ‘da başlayan kahvaltı öğlen saatlerine kadar devam etti.