MRT_6293

 

 

Ataşehir Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) ortaklaşa gerçekleştireceği "Baba Buluşmaları" eğitim programına başlıyor. 3-6 ve 7-11 yaş aralığı çocuğu olan babalara yönelik online gerçekleşecek programda; “ebeveyn tutumları, etkili ve sağlıklı iletişim, çocuğun sosyal, duygusal zihinsel ve bedensel gelişiminin desteklenmesi için yapılması gerekenler” hakkında bilgiler aktarılacak.

 

Yaşamın en temel adımlarının atıldığı aile kavramı Ataşehir Belediyesi tarafından desteklenmeye devam ediyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’yla ortaklaşa düzenlenen programda Baba Buluşmaları gerçekleştirilerek ebeveynlerle çocuk arasında sağlıklı iletişim kurabilmenin önemi değerlendirilecek. Belediyenin yapmış olduğu hizmet hakkında konuşan iki çocuk babası Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Türkiye’de Babalık Araştırması’na göre, babaların yüzde 91’i çocuk bakımının öncelikli olarak annenin görevi olduğunu düşünüyor. Gelin bu yargıyı hep birlikte kıralım. Tüm babaları çocuklarının gelişiminde ve bakımında daha etkili bir rol üstenmesi için bu programa davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

BABA BULUŞMALARI NASIL GERÇEKLEŞECEK?

 

Baba Buluşmaları programı, AÇEV tarafından evlere gönderilen bir paket üzerinden gerçekleştiriliyor. Paket içerisinde ebeveynlik bilgi ve tutumlarını destekleyici metinlerin yanı sıra, çocukların gelişimini destekleyecek oyun önerileri ile birlikte çocuklar için kitaplar, tüm aile bireylerini oyuna davet eden oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri de bulunacak.

 

Baba Buluşmaları programı, AÇEV tarafından evlere gönderilen bir paket üzerinden gerçekleştiriliyor. Paket içerisinde ebeveynlik bilgi ve tutumlarını destekleyici metinlerin yanı sıra, çocukların gelişimini destekleyecek oyun önerileri ile birlikte çocuklar için kitaplar, tüm aile bireylerini oyuna davet eden oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri de bulunuyor.

 

Toplamda 9 hafta, 11 çevrim içi görüntülü buluşma ve bir saat şeklinde gerçekleşecek programa babaların katılabilmesi için; temel seviye okuryazarlık becerileri ile internete erişebilen ve görüntülü bağlanabilen bir akıllı telefon sahibi olmaları yeterli. AÇEV'in internet desteği sağlayacağı program sonunda, katılımcılara sertifikaları da verilecek.