510ca865-6417-478a-8626-174c9ce04b7b

 

 

 

Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi Kadıköy şubesi aşure lokmasını pay etti.  Yaşanan yönetim sorunlarından dolayı genel merkez tarafından atanan İbrahim Karakaya başkanlığında düzenlenen etkinliğe ilgi büyük oldu. Yeni yönetimin de tanıtıldığı etkinlikte İbrahim Karakaya gelen misafirlerine Pir Sulatn Abdal Kültür Merkezi Kadıköy Şubesi'nin herkesin merkezi olduğunu hatırlatarak, “Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cemevi’ni Alevi öğretisine hizmet eder duruma getireceğiz.” dedi.

 

 

Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cemevi uzun bir aradan sonra kapılarını misafirlerine açtı. Pandemi dolayısıyla etkinliklerine ara veren merkezde yapılan aşure lokması etkinliği yoğun ilgiyle karşılandı. Birçok  Ataşehirli'nin katıldığı etkinliğe CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yaçın, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Serpil Beşok, Ataşehir Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt katılım gösterdi. 

 

 

Pir Sultan Abdal Kadıköy Şubesi’ne  genel merkez tarafından atanan Başkan İbrahim Karakaya etkinlik öncesi konuşma yaptı. Karakaya konuşmasında şubede yaşanan yönetim sorunlarından dolayı yeni yönetimin oluşturulduğunu ifade etti. Ersin Karaaslan, Cafer Çağrıtekinci, Baran Sever, İlkay Önel, Ayhan Ser, Sonay Sönmez’le yola devam edileceğini belirten Karakaya konuşmasında şu ifaleri kullandı: “ Şubemizi Alevi öğretisine hizmet eder duruma getireceğiz. Bizler tüzük gereği sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Burada herhangi bir sorun yaşandığında genel merkezin tüzük gereği bir atama yetkisi vardır. Ben bir süre genel merkezde genel sekreterlik yapmış, aynı zamanda bu şubenin üyesi olan bir canım. Sizlere burada hizmet etmeye devam edeceğiz.  Alevi inancı ikrarlı bir inançtır. Dolayısıyla her Alevi can bir Pir’in huzurunda yola ikrar etmek durumundadır. Bizde görevimizi dert edindik. Bu kuruma hep birlikte sahip çıkacağız.” 

 

 

İbrahim Karakaya’nın konuşmasının ardından duaların okunduğu etkinlikte aşure lokması gelen vatandaşlara gün boyunca  ikram edildi.