ag1

Ataşehir Gönüllüleri, Palladium AVM’de porselen dekorlama ve el nakışları sergisi açtı. Yogadan İngilizceye, el sanatlarından tangoya kadar birçok farklı alanda verdiği hobi kurslarıyla da Ataşehirlilere sosyalleşebilecekleri bir alan yaratan Ataşehir Gönüllüleri Derneği, 14 yıldan bu yana çok sayıda gönüllü hizmete imza attı. 1 Aralık Cumartesi Palladium AVM’de açılan sergide kursiyerler tarafından yapılan el nakışları ve porselen dekorlama atölyesinde üretilen çalışmalar sergilendi.

Açılış öncesi Ataşehir Gönüllüleri Derneği Şenel Diniz, derneğin çalışmaları ve sergi hakkında bilgiler verdi. Diniz, çalışmalarına aralıksız devam etiklerini belirterek “Kursiyerlerimizin el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyoruz. Buradan elde edilecek gelirle 25 öğrencimizi giydirip, 10 öğrencimize de burs vereceğiz” dedi. Diniz her zaman yanlarında olan ve her türlü desteği veren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve sergi konusunda yardımlarını esirgemeyen Palladium AVM yönetimine de teşekkür ettiğini belirtti. 7 Aralık akşamına kadar açık kalacak olana serginin açılışını yapan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İnci Beşpınar da, gönüllülerin, Ataşehir için büyük bir güç olduğunu belirterek “Ataşehir Gönüllüleri olarak çok nitelikli ve önemli işler yapıyorsunuz. Sanata olan desteğiniz de çok önemli. Yeteneklerin ortay çıkmasında da etkin bir rolünüz var. Çalışmalarınız için çok teşekkür ederim” dedi.

Ataşehir Gönüllülerinin etkinlikleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. Ahmet Turan Şan yönetimindeki Türk Halk Müziği Korosu 12 Ocak saat 20.00’da; Atilla gündüz yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu ise13 Şubat saat 20.00’da Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu’nda verecekleri konser ile dinleyicileriyle buluşacaklar.