eglence-mekanina-koronavirus-baskini-kacan-2-8-13744696_o

Yeni Çamlıca Mahallesi’nden gelen bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kapalı olması gereken bir eğlence mekanına baskın düzenledi. Kapıları kırarak içeri giren ekipler 12 kişinin olduğu mekana 37 bin 536 lira ceza kesti. Kaçmaya çalışan 2 kişi ise merdivenlerden düşerek yaralandı.

 

İçeride 12 kişinin koronavirüs salgınına aldırmadan maskesiz ve sosyal mesafesiz bir şekilde eğlendiği mekan mühürlenirken 12 kişiye toplam 37 bin 536 lira para cezası kesildi. Aynı mekana birkaç gün önce de aynı ihmalden ceza kesildiği öğrenildi. Kapatılan mekanın mesul müdürü olduğu öğrenilen Okan U. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

"EKMEK PARASINA MUHTACIM"

Eğlence mekanının sahibi Ünal Genç, "Sürekli ceza kesiyorlar, benim zaten saat ondan sonra müşterim oluyor, gündüz kapalıyız zaten. 15 kişi ekmek yiyor buradan, ben şu anda 100 lira evime götüremiyorum. Yoğun bakımda annem yatıyor, şu anda o kadar zor durumdayım ki, ekmek parasına muhtacım. Çocuklar aslında kendileri eğleniyorlarmış, korkularından kaçmışlar yukarı. Polis de kapıları kırıp içeri giriyor ve herkese ceza yazıyorlar. Üç gün önce de 32 bin lira ceza kestiler. Tedbir olarak denetleme yapsınlar üçer masa aralık verelim ama müşterilerime engel olmasınlar" diye konuştu.DHA

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM