DSC_6228

 

 

Kurtuluşumuzun zaferi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99.yıl dönümü Ataşehir’de coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törende Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Garnizon Komutan Vekili Albay Aziz Aslan, Cumhuriyet Savcısı Cem Karakaşlı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Barış Sürmen’in sunumuyla gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması okundu. İkinci törenin gerçekleştiği Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş bayram konuşmasından sonra Ataşehirliler’e ilçeye yapılacak olan Fen Lisesi ve Sabancı Vakfı’yla yapılan protokolle (Yenilebilir Enerji üreten) Tematik Lisesi yapılacağının müjdesini verdi.

 

 

Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ilk töreni Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Garnizon Komutan Vekili Albay Aziz Aslan, Cumhuriyet Savcısı Cem Karakaşlı ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katıldığı törene CHP Ataşehir İlçe yönetimi alana kortej eşliğinde ve marşlarla geldi. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalık ilçeye bayram coşkusunu yaşatırken, siyasi isimlerin yoğun katılımı dikkat çekti. Barış Sürmen’in sunumunu gerçekleştirdiği tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’yla başlayıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının okunmasıyla devam etti. Törende son olarak siyasi partiler ve STK’lar Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından bayram tebriklerinin kabul edildiği Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde konuşma yapan İsmail Hakkı Ertaş, geçtiğimiz günlerde Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel felaketinde bölgeye yardım ulaştıran Ataşehir Belediyesi’ni, tüm siyasi patileri ve muhtarları tebrik etti.

 

Ertaş aynı zamanda Ataşehirliler’e ilçeye açılacak olan Fen Lisesi ve Sabancı Vakfı’yla yapılan protokolle yenilebilir enerji üreten Tematik Lisesi’nin de müjdesini verdi. Ertaş konuşmasında şu sözleri kaydetti: “Bugün çok mutluyuz çünkü zaferimizi kutluyoruz. Türk Milleti 1071’den başlayarak en son Büyük Taarruzla zafere ulaşmıştır. En zor günlerimizde güçlerimizi birleştirip güçlendirip düşmanı yenmesini bilmişizdir. Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının komutanlığında şerefli milletimiz büyük mücadelede başarılı çıktı ve bu toprakları bizlere emanet etti. Biz inanıyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Bütün milletlere önder olacaktır. Bize bu toprakları emanet eden başta Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan toprakları için savaşarak şehit düşen şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

 Zafer Bayramı coşkusunun yaşandığı ilçede, Ataşehir Belediyesi düzenlediği konser etkinliğiyle bayram coşkusunu artıracak. Yeni Türkü'nün konuk edileceği Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek olan konser etkinliği saat 20.00'de başlayacak.