jkğpoğpoğ

 

11 Mart 2020’den bugüne dek daha da yoğunlaşan ilçe temizliği 7 gün 24 saat aralıksız devam ediyor. Caddelerin, sokakların yıkandığı, konteynırların artırılıp temizlendiği, gerekli bakım ve dezenfekte çalışmaların yapıldığı ilçede sabahın erken saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam eden çalışmalar belediyenin “Gelecek burada” anlayışını hayata geçiriyor. 

 

 

 

Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü mesaisini artırdı. Vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen talepleri değerlendiren ekip, 7 ün 24 saat ilçenin temizliği için iş başında kalarak vatandaşların temiz ve hijyenik koşullarda yaşaması için çalışıyor. Mahalle mahalle temizliğin yapıldığı çalışmalara Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Birim Müdürü Mehmet Ali Çağniş, CHP’li Meclis Üyesi Vedat Akyol, Şeref Uzun çalışmaları yerinde inceleyerek vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirdi.

 

 Mahalle muhtarlarından da gelen talepleri değerlendiren Temizlik İşleri Müdürlüğü esnaf, mahalle sakinleri, STK’lardan gelen önerileri de hayata geçirdiklerini belirtti. Son olarak Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Küçükbakkalköy Mahallesi’nin Muhtarları Leyla Yeşim Saylan, Keziban Üreyil, Birgül Korkmaz Çilesiz  de çalışmaları yerinde inceleyerek ekibe destek verdi.

 

 

“Gelecek Burada” ilkesini hayata geçiren Ataşehir Belediyesi adına açıklama yapan Temizlik İşleri Birim Müdürü Mehmet Ali Çağniş, “Özellikle pandemi döneminden bu yana çalışmalarımızın hız kazandığı ve sabahın ilk saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam ettiğimiz işlerimiz için gece evsel atık toplama ekibimiz ve pazar ekip personellerimizle şantiyemizde göreve çıkmadan toplantımızı yapıyoruz. Çalışmalarımızı değerlendirip, vatandaşlarımızın beklentileri ve talepleri üzerine fikir istişaresinde bulunuyoruz. Her şey Ataşehir için, her şey Ataşehirli için” ifadelerini kullandı.