yanginkapak-2pvK_cover

 

Ataşehir'de 3 binanın zarar gördüğü yangının spor salonunda çıktığı iddiaları, ortaya çıkan yeni görüntüyle yalanlandı. 

 

Spor salonunda çıktığı iddia edilen yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. 3 binaya sıçrayan yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 4 saat süren çalışmalarının ardından söndürüldü.

 

PANİK ANLARI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

 

Yangının spor salonuna sıçrama anı, salonun güvenlik kameralarına yansıdı. Spor salonu kullanılamaz hale gelirken 3 binada da büyük hasara neden oldu.

 

"HABERLERDE YANGININ SPOR SALONUNDAN ÇIKTIĞI SÖYLENDİ AMA..."

 

Spor salonunun işletmecilerinden Burak Gökçil "Dün spor salonunda antrenman yaparken, üyelerden birinin yangın var diye söylemesiyle paniğe kapıldık. Yangını gördük. Karşı taraftaki esnaf arkadaşlarımız da yangın tüpleri ile müdahale etmeye çalıştılar ama yetişemediler. Haberlerde gördüğümüz yangın spor salonundan çıktı şeklindeydi. Ama o sırada bir arkadaşımız kamera ile çekim yapıyormuş. Aynı zamanda da güvenlik kamera görüntüleri de var.

 

"SPOR SALONUNDAKİ ZARARI TAHMİN EDEMİYORUZ"

 

Yangın dışarıdan çıkıp bizim pencereden çatıya sirayet ediyor. Yangın büyüdükten sonra kaçmak zorunda kaldık. Bizim çatımız tamamen yandı. Arkada başlayan yangın diğer binalara sıçradı. Kimsede yaralanma yok, tek tesellimiz o. Ciddi bir kaybımız var. Bizim salonumuz da küle döndü. Zararı tahmin edemiyoruz. İtfaiye raporunu bekliyoruz. Hata nereden kaynaklı onu da bilmiyoruz. İtfaiye raporuna göre zararımızı belirleyeceğiz" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yaşam