PHOTO-2021-05-29-13-00-33 (1)

AK Parti Ataşehir ilçe teşkilatı  Kızılay işbirliği ile başlatılan kan bağışı kampanyasında bugünkü durak Mevlana Mahallesi’ndeydi.  “İyilik kanımızda var” diyen  Ataşehir ilçe teşkilatının desteklediği kampanyaya sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen vatandaşlardan tam destek geldi.

 

 

 

AK Parti Ataşehir İstanbul  İl Başkanlığı ve Kızılay  İstanbul şubesinin iş birliğiyle düzenlenen kampanyada bugünkü etkinlik Ataşehir Mevlana Mahallesi Uslu Camii önünde gerçekleşti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya AK Parti Milletvekili Osman Poyraz, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Gül Ayşe Durak ve ilçe teşkilatı katılım gösterdi.

 

 

İSMAİL ERDEM: "KANIN MADDİ DEĞERİ YOK MANEVİ DEĞERİ ÇOK YÜKSEK"

 

Kampanya hakkında konuşan İsmail Erdem bir damla kanın bir can kurtaracağını hatırlatarak şunları söyledi: “Geçen haftada Cumartesi Pazar günleri kampanyamızı gerçekleştirmiştik. Yaklaşık 400 ünite kan bağışı toplamıştık. Çok talep olmuştu. Bugün de burada kan bağışımızı gerçekleştiriyoruz. Ben Ataşehir halkına çok teşekkür ediyorum. Görüyorsunuz sabahın bu saatindeki yoğunluğu.  Kızılay tarih boyu nerede bir sıkıntı varsa gece gündüz  vatandaşların yanında olmuştur. Kan ihtiyacını karşılamakla beraber barınaktır, yiyecektir, içecektir fark etmiyor Kızılay için. Bu bizim Türk milleti olarak da badireler atlatmış olduğumuz dönemlerde sel, yangın deprem gibi  dönemlerde Kızılay her zaman vatandaşın yanında olmuştur. Bugün Ataşehir halkı da bu düzeneğin bir örneğini sergiliyor. Kızılay yarınlar için de var. Bugünler için de var. Bir damla kan bazen bir canı kurtarmaya vesile oluyor. Onun için kanın maddi değeri yok. Manevi değeri çok yüksek.” 

 

"İYİLİK KANIMIZDA VAR"

 

 

Kampanyaya katılım sağlayan AK Parti Milletvekili Osman Poyraz ise, “Öncelikle Ataşehir AK Parti ilçe teşkilatımıza Ataşehir Kızılay başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Böylesine hayırlı bir iş için fedakarlık yapan, hafta sonu yasaklara rağmen ”İyilik Kanımızda Var” sloganıyla yola çıkıp burada büyük bir fedakarlık örneği göstermiş herkese teşekkür ediyorum. Hemen hemen her hafta AK Parti olarak Kızılay ile işbirliği yaparak bir yerde organizasyon yapıyoruz. 15 gün önce de Maltepe’de yapmıştık. Ben de kan vermiştim. Her 3 ayda bir fırsat buldukça kan veriyoruz. Ben bütün duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM