1-Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış Ak Parti'lilere seslendi

AK Parti Ataşehir İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde yapıldı. Toplantıya Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu ve Ak Partililer katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ilk olarak Ak Parti İlçe Başkanı Nimetullah Topu söz aldı. Topu, halkın Ataşehir’de kendilerine verdiği muhalefet görevini hakkıyla yapmaya çalıştıklarını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş ise uzun uzun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları anlattı. Sefer Kocabaş konuşmasının son bölümünde ise Ataşehir ile ilgili yapılması düşünülen çalışmalar hakkında bilgi verdi: “Ocak 2011’de Kayışdağı Planları yapılırken, karşımıza 1/1000 ölçekli plan geldi. Belediye Başkanı’na ‘Ataşehir’in tamamını kapsayan bir plan yapalım’ dedim. Bir elden planlansın. Okul alanları, yeşil alanlar, dini tesis alanları, sağlık alanları, konut alanları, üniversite alanları bir paftada belirlenerek planlansın. Buna gayret edelim. ‘Bu planı aldıktan sonra diğer alanlarla ilişkileri çözülemeyebilir’ demiştim. Kendisi de ‘Bu planı uygularsanız, diğer planlar da arkadan gelir’ dedi. Ben ısrar ettim: ‘İlçenin tamamını planlayalım’ Çatalca, Silivri, Beşiktaş ve Kadıköy’ün planları tamamlandı. Biz, halkımıza hizmet yönünde parti ayırımı yapmadık, yapmayacağız. Bizi seçen irade kadar orayı seçen iradeye de saygımız var. Sayın Başkan böyle bir tercihte bulundu. Daha sonraki dönem içersinde de ‘Planlarım yapılmadı’ diyor. Yeni Sahra ve Barbaros Mahalleleri nazım imar plan çalışmaları bitti. Meclisimizde şu anda… Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahalleri planları da taslak olarak tamamlandı. İçerenköy ve Küçükbakkalköy Mahalleleri plan çalışmaları da sonraki dönemde yapılacak.” AK Parti Ataşehir İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’nda son olarak ise Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış söz aldı. Bağış, Ataşehir’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek “Ataşehir Belediyesi’ne Ak Parti bayrağı çekilene kadar nefesimizi ensenizde hissedeceksiniz. Çok çalışarak, burada ibreyi döndürdünüz. Önümüzdeki haftalarda burada önemli açılış programları düzenleyeceğiz. Ataşehir, Ak Belediyecilik ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine kavuşmasına öncülük edecektir” dedi. Toplantının son bölümünde ise Has Parti’den ayrılarak Ak Parti’ye katılanlara parti rozeti takıldı. Toplantı sonunda katılımcılara aşura ikram edildi.