imamoglu-aa_16_9_1554075731-880x495_16_9_1560696342

 

 

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Şişli'deki bir otelde düzenlenen 'Muhtarlar İle Buluşma' programı gerçekleştirdi.

 

 

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Şişli'de gerçekleştirdiği "Muhtarlar İle Buluşma" programında muhtarların şimdiden sonra daha rahat çalışabilmeleri için imkanlar sunacağını belirtti. İmamoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi: "“İnternetiyle, suyuyla muhtarlarımızın tüm ihtiyaçlarını biz üstleneceğiz. Vatandaşa etkin ve hızlı sistem sağlayacağız. Doğrudan iletişim kanalları sunacağız. Muhtarlarımızı her türlü teknik donanıma kavuşturacağız. Muhtarlarımız harita destekli sistem ile mahallenin neresinde belediye ne iş yapıyorsa bilgisi olacak. Yapılan başvurular anında ilgili birime iletilerek konular hızla çözüme kavuşturulacak. Amaç üzümü yemek.

 

"BURALARIN EN ÖNEMLİ AKTÖRÜ DE MİLLETİMİZİN SEÇTİĞİ MUHTARLARIMIZ OLACAK"

 

Mahalle evlerinde çocuklar için ücretsiz kurs imkânı sağlayacağız. Mahalle meclisimizi kuracağız. Buraların en önemli aktörü de milletimizin seçtiği muhtarlarımız olacak. O partili bu partili dönemine son vereceğiz. İlçe ve Büyükşehir belediyesinde alınan kararlarda  mahallenin ve muhtarların söz hakkının olmasını sağlayacağız.

 

"TÜRKİYE TARİHİNDE 7 AYLIK BÜYÜKŞEHİR KAMPANYASINI DA BİZE YAŞATTILAR"

 

Ekonomik sıkıntı yaşadığımız dönemde elbette çözüm önerilerimiz var. Bunu yapmamız için bize yardımcı olacağız. İstanbul’da ilçelere 3-4 tur yaptım. Türkiye tarihinde 7 aylık büyükşehir kampanyasını da bize yaşattılar. Bu dönemde en büyük sorunumuz yoksulluk. Diğeri uyuşturucu, istismar ve sığınmacı sorunu. Dar gelirli ailelere 2500 TL katkı sunacağız. Yoksul kardeşlerimizin sorunuyla hep birlikte mücadele edeceğiz. 200 bin insanımıza 5 yıl içinde iş imkanı sunacağız. 150 adet kırsal nitelikli mahallemizi analiz ettik buralarda üretimi teşvik edeceğiz. Arıcılık süt üretimi desteği vereceğiz. Halk sütü kuracağız üretilen sütü bizzat satın  alacağız. İlkokul çağındaki öğrencilere ücretsiz süt dağıtımı yapacağız. Mahalle mutfakları açıldıkları mahallelerde yoksul emekçi ve öğrencilerin günlük ihtiyacını karşılayacak nitelikte olacak diğer yandan da ev kadınlarına iş imkânı olacak.”