images

 Himmet KAYA

 

10 Mart günü köşemde yazdığım Ak Partili Bakan Sayın Ahmet Aslan’ın desteğiyle İsmail Erdem’in hazırladığı Kars gecesine katılımın 50 kişi olması ve amacına ulaşamamasından yeniden düzenleniyor.

 

Ama bu sefer bakan ve belediye başkan adayının sayesinde değil; yıllardır gazeteciliğe gönül vermiş Karslı Özışık ailesinin desteğiyle... 

 

Davetlerinde özellikle Süleyman Özışık, Hadi Özışık ve Baki Özışık kardeşlerin katılacağının belirtilmesi; “ Kimsenin yapamadığını Karslı gazeteci aile gerçekleştiriyor.” düşüncesini akla getiriyor. Yapılması aylar öncesinden planlanan Kars gecesine katılım sayısının 50 kişi olmasında öne sürülen "Karslıların düğün organizasyonları olduğu için gelemedikleri" MAZERETİ, aylar öncesinden planlanan gece gibi düğünlerin de neredeyse 2 mevsim öncesinden planlanıp duyurulması gerçeğini unutturmuyor. 

 

KARSLILARIN hemşehri duygularına ne denli bağlı olduğunu yıllardır yaşadığım Ataşehir’de bildiğim için şunu rahatlıkla söyleyebilirim; ne olursa olsun kim olursa olsun kendilerine ters gelen şeye MUHALİF OLMAKTAN HİÇBİR ZAMAN KAÇINMAZ ve bunu da saklamazlar. Derneklerin ve memleketlerin yerel seçim çalışmalarındaki gücü o SEÇİMİN SONUCU HAKKINDA İPUCU VERİR. 

 

Kıymetli Özışık ailesi sevilen, sayılan ve mesleğine neredeyse bir ömür vermiş kişiler olarak Kars gecesi etkinliğinde büyük rol oynayacaklarından hiç şüphem yok.

 

Ama yine de merakımdan soruyorum: “İPUCUNU GÖREMEYEN KALDI MI?”

 Saygılarımla...