9a

 

Ataşehir'de bulunan  Malatya İli çatısı altında toplanan dernekler Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan Battal İlgezdi'yi üçüncü döneminde de desteklemek için toplandılar. İlgezdi katıldığı hemşehri buluşmasında konuşma yaptı. Konuşmasında İlgezdi, başta Malatyalılar olmak üzere tüm derneklere bir de müjde verdi.

 

 

Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) tarafından gerçekleştirilen kahvaltıya CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir’de bulunan Malatya ilçe ve köy derneklerinin yöneticileri ile Malatyalılar katıldı. Battal İlgezdi, salona girdiğinde büyük bir coşku ve sevgiyle karşılandı. Kendisine uzanan her eli sıkan, isteyen herkesle fotoğraf çektiren İlgezdi gösterilen ilgiyi de karşılıksız bırakmadı. Yerel seçimler üzerine de konuşan İlgezdi İstanbul'daki rekabetin  yapılan anket sonucunu açıkladı ve anketlerin sonuçlarının başa baş gittiğini söyledi.

 

 

“MALATYA’NIN GÜLLERİ HOŞ GELDİNİZ” 

 

Battal İlgezdi, kendisine yoğun sevgi gösterisinde buluna hemşehrilerine hitap etti.

İlgezdi, salonu hınca hınç dolduran hemşehrilerine, “Çok değerli, hemşehrilerim, özellikle çok değerli hanımefendiler, Malatya’nın gülleri hoş geldiniz,” diyerek sözlerine başladı.

İlgezdi, Ataşehir’de yaşayan Malatyalılara bir de müjde verdi: “İstanbul’da çok fazla Malatyalı yaşıyor. Köylerin yalnızca dernekleri var, yerleri yok. Ataşehir’de önümüzdeki süreçte sizlerin de, bizim de katkımızla Malatyalılar merkezi yapacağız. Yalnızca Malatyalılar için değil ilçemizde bulunan büyük 14 il derneği için de yapacağız. 49 yıllığına arsa tahsis edeceğiz, biz de katkı sunacağız. Malatyalılar kültürlerini, geleneklerini yaşatacaklar. Bu projemiz önümüzdeki günlerde hayata geçecek.” 

İlgezdi, 31 Mart Yerel Seçimleri’yle ilgili olarak “İstanbul’da iktidar 20 yılda başarılı işler yaptıysa halk onları seçer. Yok, yapmadıysa Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç, çağdaş, Atatürkçü adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçer. Bu seçim çok önemli… Ankara, Antalya, Mersin’i, Adana’yı alıyoruz, İstanbul’da başa baş bir yarış var, anketler öyle gösteriyor.” şeklinde konuştu.

 

"İNSANIN VAAT ETTİĞİ ŞEYLERİN ALTYAPISININ OLMASI GEREKİYOR" 

 

 

10 yıldır belediye başkanlığı yaptığını belirten İlgezdi, “Bizlere kızabilirsiniz, eksiklerimiz olmuştur. Herkesi memnun etme şansım yok, bunu biliyorum. Bu seçim İstanbul için çok önemli. Ataşehir olarak Büyükşehir’den istediğimiz hiçbir şeyi alamadık. Eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi sadece planlarla ilgili biraz destek verseydi Ataşehir’i ülkemizin en önemli merkezi yapardık. Devletten 1 lira almadan, bir masa bir sandalye ile Ataşehir’i bugünlere getirdik. Belediyemizin kuruluşunda emek veren, destek olan herkese teşekkür ederim. Eleştirebilirsiniz, fakat herkes sandığa gitmeli, komşusunu da götürmeli.” dedi.

 

"TAM BİR CUMHURİYET VARDI TOPLANTIMIZDA"

 

 

 Varlığımızı Mustafa Kemal Atatürk ve onun kurduğu cumhuriyete borçlu olduğumuza vurgu yapan İlgezdi; “Bir süre önce her düşünceden, görüşten bin kadının katıldığı bir toplantı yaptık. Başı açık kardeşimizle, başı kapalı kardeşimiz aynı masayı paylaştı. Tam bir cumhuriyet vardı toplantımızda… Kimseyi düşüncesinden, kültüründen, geleneğinden dolayı suçlamadık, suçlamayız da... Bizim anlayışımızda insan var, insanın vaat ettiği şeylerin altyapısının olması gerekiyor."