11

           

                   AK PARTİLİ ADAYDAN "BU KADARI DA PES" DEDİRTEN SEÇİM ÇALIŞMASI 

 

 

 Ataşehir'de Yerel Seçim çalışmaları hızını günden güne arttırırken Ak Parti tarafından yapılan çalışmalar  farklı bir boyut  kazanmaya başladı.  31 Mart Yerel Seçim çalışmaları için yapılan  faaliyetler içinde diğerlerinden farklı bir algı yaratan çalışma  Ak Partili adaya ait.  Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem adına devlet okullarının duvarına asılan "Okulumuzun tüm bakım ve tadilat işlerini yaptıran Sayın İsmail Erdem'e teşekkür ederiz." yazısı ile dikkat çeken pankart, seçim çalışmalarında yanlış algıya sebep oldu. 

2018-2019 eğitim ve öğretime başlama tarihi Eylül ayına tekabul etmesi düşünüldüğünde o tarihte başlayan okul ihtiyaçlarına "Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in Ataşehir'deki okullara yardım yapması söz konusu olabilir mi?" sorusu akılları karıştırdı. 

 

 

 

Aralık 2018'de Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Erdem'in asılan pankarttaki yardımı yapıp yapmadığı sorusuna cevap bulmak için okul müdürlerine yöneltilen "Okulunuza İsmail Erdem tarafından yapılan böyle bir yardım var mı?" sorusu karşılığında okul müdürlerinden alınan cevap ise şöyle oldu:  " Okulumuzun bir takım ihtiyaçlarının giderilmesi Büyükşehir ve Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. İsmail Erdem tarafından değil."  diyen okul müdürleri, pankartın gerçeği yansıtmadığını ispatlamış oldular. Ataşehir'in birçok mahallesinde görülen pankarta halk büyük tepki verdi ve velilerden; "Bu kadarı da pes, bizler bu okulların velileriyiz. Yapılan bir takım ufak tefek tadilatların Büyükşehir ve Ataşehir Belediyesi tarafından yapıldığını biliyoruz. Bizim çocuklarımızın okuduğu okulların seçim malzemesi  yapılmasına izin vermeyiz." sesleri yükseldi.  Mahallelerdeki "Okulumuzun tüm bakım ve tadilat işlerini yaptıran Sayın İsmail Erdem'e teşekkür ederiz." yazılı pankartlar halkın tepkisi üzerine toplatıldı.