indir

 

 

Yerel seçimin sahnesinde olmanın yoğunluğuyla, yıllara yayılacak olaylara şahit olduğumu çoğunuz tahmin edersiniz. Ama bazı şahit olduğum durumlar var ki ; bana şöyle düşündürtmüyor değil: ‘Artık değişim gerektiğinin herkes farkında!’

 

Sebebini şöyle özetleyeyim:

 

Siyasi partilerin mitingleri,toplantıları süratli bir şekilde ilçemizde devam ediyor. Ak Parti ve CHP’nin belediye başkan adaylarının çalışmaları da yakından takip ediliyor.

Ben de herşeyden önce gazeteci kimliğimle her iki partinin çalışmalarını takip etmek zorundayım. Gazeteciliğimin gereksinimleri de takiplerimi sizlerle paylaşmayı zorunlu kılıyor.

Bu paylaşımlardan sizlerin de “Artık herkes herşeyin farkında” diyeceğinize eminim.

 

Biliyorsunuz yakın zamanda Ataşehir’e Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım geldi. Günler öncesinden de hem halka hem de basın mensuplarına duyuru yapıldı. Fakat ne hikmetse miting gerçekleşmedi. Saat 10.00’da gerçekleşeceği söylenen miting alanında gazetecilerin 4 saat beklemesi ve bu süre zarfında alana hiçbir destekçinin katılmaması da dikkat çekmesine rağmen teşkilatın açıklamadan mitingi iptal etmesi hafızalarda oldukça taze! Ama bu yaşanılan olay Binali Yıldırım’ın iptal edilen mitinginin sebebini de ortaya çıkarıyor!

 

Aylar öncesinden planlanan Ak Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem’in kendi düzenlemiş olduğu ve Ak Parti Bakanı Ahmet Aslan’ı da destek olması için yanına alarak Kars gecesi düzenlemesi fiyaskoyla sonuçlandı. 

 

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü büyük salonda gerçekleştirilmesi aylar öncesinden planlanan ve 9 Mart günü salonun hınca hınç doldurulup Karslı vatandaşlardan Erdem’e destek hayali, 50 kişinin katılımıyla gerçekleştirilemedi. Katılımın az olması sonucu Bakan Ahmet Aslan’ın da tepki vermesi sonrasında İsmail Erdem’den ve İlçe Başkanından Karslı vatandaşların aynı gün 5 yerde düğünlerinin olması mazereti bakanı da, gelen 50 kişiyi de tahmin edersiniz ki tatmin etmedi.

 

‘İsmail Erdem’i Ak Partili Bakan desteği de kurtaramadı ‘ sözlerinin kulisler de dolaşması hiç de şaşırtıcı gelmedi kulağa… Çünkü yerel seçim çalışmalarının başladığı günden bu zamana kadar Erdem’in teşkilattan ayrı hareket etmesi teşkilat içinde de sorunların çıkmasına sebep olduğu artık yüksek sesle konuşuluyor.

 

Unutmadan ekleyeyim salonun etkinlik saatinde dolmayacağı anlaşılınca etkinlik yeri küçük salon olan 3. kata alınıyor ve ne yazık ki 50 kişi için de o küçük salon uzay boşluğu gibi görünüyor!

Saygılarımla…