battal-wUCA

Ataşehir yine Battal İlgezdi'ye emanet 

İçişleri Bakanlığınca 2017'de görevinden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için Ataşehir Belediye Başkanlığına aday adaylık başvurusu yapmıştı. Bugün yapılan MYK toplantısında İlgezdi'nin aday adaylığı oy birliğiyle kabul edildi.Ardından PM'de de oylandıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi, Ataşehir'i  yine Battal İlgezdi'ye emanet etti. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehir halkının tam desteğini aldı. İlgezdi yakın zamanda yaptığı açıklamada aday olduğu takdirde Ataşehir'in kurucu başkanı olarak 2019 Yerel Seçimlerinde %65 oy ile alacağını açıklamıştı.  

BATTAL İLGEZDİ KİMDİR?

Battal İlgezdi, 11 Mart 1959'da Malatya’da doğmuştur. İlkokulu Malatya'da okuduktan sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı, ortaokulu ve liseyi İstanbul’da okuyup ardından Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.

Battal İlgezdi, aile şirketlerde görev alarak ticaret hayatına atıldı. Aynı zamanda öğrencilik yıllarında başlayan siyaset yaşamını 1984 yılında SODEP'de sürdürmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katıldı ve yedi yıl İstanbul Ümraniye İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde aktif siyaset yaptı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da görev aldı. Battal İlgezdi, Erguvan adlı inşaat şirketinin sahibi olarak Ataşehir'de belediye başkanı olana kadar bin 400 daire yaptı. Belediye başkanı olduktan sonra Erguvan adlı inşaat şirketinin yönetimini bıraktı.

29 Mart 2009 yerel seçimlerine CHP'den Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak katılan Battal İlgezdi, seçimi kazanarak yeni ilçe olan Ataşehir'in ilk belediye başkanıdır.